Silva Männik • 15. aprill 1999 kell 22:00

Selgusid parima välisinvestori tiitlikandidaadid

Välisinvesteeringute agentuuri peadirektor Agu Remmelg ütles eile, et 1998. aasta välisinvestori peaauhinnale kandideerivad Elcoteq Tallinn, Britannic Eesti, HTM Sport Eesti, Hansapank ning Tolaram Grupp.

Välisinvestorite seas uus nimi on eelmise aasta sügisel Rakvere lähedal Näpis uue saagimisliini avanud Inglise päritolu saetööstusettevõte Britannic Eesti AS.

Remmelgu sõnul oli Britannic üle 137 miljoni krooni ulatuvate investeeringute mahult kaheksas. Nominentide hulka jõudmisel pidas nõukogu eriti oluliseks tema poolt loodud töökohti Lääne-Virumaal ning üle 300 protsendi ehk 58 miljoni kroonini kasvanud eksporti.

Maailma mitmetesse paikadesse konkurentsivõimeliste toodete eksportimine tõi nominentide hulka ka Elcoteqi ja HTM Sport Eesti.

«HTM Spordi tehtavad hoki- ja mäesuusasaapad on toode, mida eksporditakse väga erinevatele turgudele,» rääkis Remmelg. «Elcoteq annab siin tööd 2500 inimesele ning tema ekspordimaht on kasvanud viie miljardi kroonini.»

Hansapanga eelmise aasta 3,5 miljardi krooni suurune investeering ulatub üksinda eelmistel aastatel tehtud välisinvesteeringute kogumahuni, rääkis Remmelg. 1997. aastal tehti Eestis välisinvesteeringuid kokku 3,7 miljardi krooni eest. Tiitlikandidaadina on Remmelgu sõnul tähtis ka Hansapanga olulisus kogu Eesti majandusele.

Peamiselt tekstiili- ja paberitööstuses tegutsev Singapuri päritolu Tolaram Grupp on juba aastaid äratanud tähelepanu mitmetes Eesti piirkondades loodud töökohtade arvu ning investeeringute mahu poolest.

Välisinvestori auhinda jagatakse Eestis neljandat korda. Kolmel eelmisel aastal on pälvinud välisinvestori peaauhinna Eesti Telefon, Elcoteq ja Tolaram Grupp.

Hetkel kuum