21. aprill 1999 kell 22:00

Värviline paber aitab luua süsteemi

Värvilised koopiapaberid on leidmas aina laialdasemat kasutamist kontorites ja igapäevase töö organiseerimisel.

Traditsioonilise valge koopiapaberi kasutamine igapäevase ametliku suhtlemise vahendina on olnud pikka aega iseenesest mõistetav ja loomulik. Kõigele vaatamata kohtab tänapäeva kaasaegsetes büroodes üha enam nii värvilisi kontorimasinaid kui ka eri värvi pabereid.

Nagu muutuvad trendid riietuses, muutuvad suundumused ka meid päevast päeva ümbritsevas kontorimiljöös. Nii pole enam haruldusteks punane koopiamasin ega läbipaistvad paberid.

Keskmiselt liigub kontorilaudadelt läbi ligikaudu 2000 paberilehte kuus. Sellist hulka pabereid kontrollida ning kõigest ülevaadet omada on suur töö.

See on ka põhjuseks, miks mitmed firmad on hakanud oma igapäevatöös kasutama värvilisi koopiapabereid, mis aitavad neil vajalikke dokumente kergemini eristada ning kiiremini leida.

Kauplustes saadaolevad värvilised koopiapaberid on sarnaste omadustega kui valged paberid. Värvilisi pabereid pakutakse mitmes kaalus (80 g/cm², 120 g/cm², 160 g/cm²) ja eri formaatides (A4, A3).

Värvilisi pabereid võib kasutada järgmistes kontorimasinates: koopiamasin, must-valge laserprinter, must-valge tindiprinter. Samuti sobivad värvipaberid faksimasinasse ja ofsettrükiks. Värvilisele paberile trükitud tekst on selge ja kergelt loetav.

Paberi ostmisel tuleks kindlasti pakendilt eelnevalt lugeda, millisesse masinasse see sobib.

Tihti on paberi pakendile märgitud soovitatav trükisuund, mida võiks jälgida, kui tehakse ühepoolset pealetrükki.

Lai värvivalik garanteerib sobiva tooni nii lõbusamate teadete edastamiseks kui ka soliidsema infovahetuse tarbeks.

Klientide tähelepanu püüdmiseks on värvilised paberid leidnud tänuväärse kasutuse nii messidel kui ka näitustel.

Värviliste paberite abil saab ettevõte senisest paremini eristada oma kliente (erinevat värvi paberid aitavad nii kliente kui vajalikku informatsiooni nende kohta paremini leida), projekte (selleks, et omada kontrolli projektide üle, tähista need erinevate värvidega) ja kontori osakondi (kontorisisese infovahetuse paremaks korraldamiseks võiks tähistada osakonnad erinevate värvidega).

Selleks, et esmatähtsad ja enam tähelepanu vajavad tööülesanded silma torkaksid, on mõistlik tähistada need värvidega. Nii kindlustate kogu kollektiivi tähelepanu ja sarnase arusaamise ülesande tähtsusest.

Olge julgemad kasutama ning katsetama oma kontoris värve. Sellega on tagatud vajalik tähelepanu ja märkmete silmatorkavus ning vaheldus teie igapäevasele kontorirutiinile.

Autor: Triinu Aron

Hetkel kuum