Välistähed tõotavad kasumit

Ligi 4200 inimest mahutavas Tallinna linnahallis on maikuus kolme maailmakuulsa artisti kontserdid.

2. mail esineb meessoost Vanessa Mae, kes mängib klaverit ehk Richard Clayderman. 6. mail annab kontserdi ooperimaailma kuldingel Sarah Brightman ja 19. mail laulab itaalia rokkartist nr 1 Zucchero. Esialgne plaan korraldada Zucchero kontsert 7. mail nurjus, sest staar läheb samal päeval Milanosse Itaalia kuulsaima artisti auhinda kätte saama.

Claydermani kontserti korraldava Pasadena Grupi esindaja Artur Abdullajevi sõnul on üritus mõeldud intelligentsetele ja rikastele inimestele. Pileti hind on 250--1500 krooni.

Claydermani honorarist ei soovi Abdullajev rääkida. «Kulud on üle miljoni krooni ja loodame teenida 300 000 krooni kasumit,» märgib ta.

Pasadena Grupp hakkas Claydermani kontserdi korraldamisega tegelema kaks kuud tagasi. «Võtsime ühendust Claydermani administratsiooniga ja jaatav vastus tuli üllatavalt kiiresti,» ütleb Abdullajev. «Clayderman ei ole nii kapriisne kui popstaarid.»

Sarah Brightmani maaletooja Is Music Groupi (IMG) omanik Lauri Laubre ootab samuti kasumit. «Mulle meeldib Brightman kui laulja ja tema siiatoomine on majanduslikult põhjendatud,» räägib ta.

Pääsmeid Brightmani kontserdile sai broneerida jaanuari keskpaigast. Müüki jõudis neljandik 450--800 krooni maksvatest piletitest ja veel on jäänud mõned vabad kohad.

Itaalia kuulsuse Zucchero kontserdi korraldab Gamma Agentuur. Peasponsoreiks on Ernesto Preatoni Grupp ja itaallastele kuuluv Demini kaubamaja.

«Kui minust on saanud tuntuim Itaalia kaubamärk Eestis, siis on ju loogiline, et toetan itaalia kultuuri toomist Eestisse,» lausub Preatoni.

«Piletite hinnad on Eestis liiga kõrgeks aetud,» põhjendab Gamma Agentuuri juht Vahur Kase Zucchero kontserdi piletite odavust -- kallimad piletid maksavad 330 krooni.

Eesti Kontserdi turundusjuhi Alvar Mäe hinnangul on neil kolmel kontserdil eeldused õnnestuda. «Tallinnas on pool miljonit elanikku, ehk leidub 12 000 huvilisi,» sõnab ta.

Eesti Kontsert võiks Sarah Brightmanile etenduse eest pakkuda umbes 441 000 krooni. Zucchero ja Claydermani honorarid on alla 1,5 miljoni krooni, räägib Mäe.

Pasadena Grupp tõi Eestisse Modern Talkingu, Bad Boys Blue ja C.C. Catchi. IMG korraldas Rolling Stonesi, Michael Jacksoni ja Vanessa Mae kontserdid. Gamma Agentuur rõõmustas kuulajaid Depeche Mode'iga,

Hetkel kuum