19. mai 1999 kell 22:00

Kallas kavandab ülejäägiga riigieelarvet

Eesti fiskaalpoliitiline eesmärk järgmise aasta eelarve kujundamisel on eelarve ülejäägi saavutamine 0,5% ulatuses sisemajanduse kogutoodangust, teatas rahandusministeeriumi pressitalitus.

IMFi delegatsiooni juht John Odling-Smee ütles kohtumisel, et IMF tervitab kavandatavaid konservatiivseid samme, samuti valitsuse kokkuhoiupoliitikat negatiivse lisaeelarve koostamisel.

Odling-Smee sõnul võib maikuus Eesti valitsusega toimunud läbirääkimiste põhjal IMFi direktorite nõukogule esitatav raport kujuneda mõnevõrra kriitilisemaks kui varasematel aastatel.

Ta märkis, et raport toob samas esile ka positiivseid arenguid Eestis.

IMFi delegatsiooni juht leidis, et Eesti ja IMF võivad jõuda kokkuleppele ka 2000. aastat puudutava majanduspoliitilise programmi osas.

«Olen üsna veendunud, et kui augustis tuleb Eestisse missioon, jõutakse kokkuleppele majanduspoliitilises programmis aastaks 2000,» tsiteeris pressiteenistus Odling-Smee sõnu.

Eesti on ühinenud pilootprojektiga, mille järgi avalikustatakse täies mahus iga-aastaste IMFi ja liikmesriikide vaheliste läbirääkimiste tulemused.

Autor: BNS

Hetkel kuum