Silva Männik • 20. mai 1999 kell 22:00

Apananski jagab lubadusi

AB Kindlustuse suuromanik Leonid Apananski keeldus eile õhtul ütlemast, kas ta sõlmis Marriottiga lepingu Tallinna kesklinnas poolelioleva büroohoone ehituse lõpetamiseks. Apananski varasemate ütluste kohaselt ehitatakse Maakri tänaval asuv büroohoone Ramada Internationali neljatärnihotelliks.

Samas väitis hotelliketi Marriott International rahvusvaheliste suhete juht Deniss Kiker eile pärastlõunal, et nende firma ei ole Eestis hotelli avamiseks ühtegi lepingut sõlminud. «Kuigi me oleme uurinud mitmeid võimalusi, ei ole me sõlminud Eestiga mingisugust lepingut,» kinnitas ta.

Leonid Apananski keeldus eile ütlemast, kas ta on saavutanud Ameerikas mingi lepingu või mitte. Ta väitis, et täna hommikuks peaks olema ametlik teade lepingupartneriga kooskõlastatud. Kooskõlastuse saamine on olnud läbirääkimiste tulemuste avalikustamise venimise põhjuseks.

AB Kindlustuse büroohoone tellija Maakri Ehituse AS peab ehitustööde lõpetamiseks leidma raha hiljemalt 31. maiks, kui kohus hakkab arutama hoone peatöövõtja SRV Drasseri esitatud pankrotihagi. Ehitusfirma nõue Maakri Ehituse vastu on 16,3 miljonit krooni.

AB Kindlustuse Grupilt 40 aastaks hoonestusõiguse saanud Maakri Ehitus võttis Maakri tänavale kõrghoone ehitamiseks Ühispangast 128 miljonit krooni laenu, mis on tagatud kinnistu hoonestusõigusega summas 111 miljonit krooni. Praeguseks on pank lubatud laenust välja maksnud 106 miljonit krooni.

Lisaks hoonestusõigusele on laen tagatud ka ASA ja AB Elukindlustuse garantiidega. Mõlemad kindlustusseltsid märkisid ka 18 miljoni krooni eest Maakri Ehituse võlakirju, mis tuleb seltsidel Maakri Ehituse pankroti korral bilansist maha kanda.

Marriott Internationali kõrval on Maakri Ehitus teise lahendusena välja pakkunud hoone ehitamise büroohooneks, mille suuremateks rentnikeks saaksid Postimehega seotud Eesti Meedia Grupi ettevõtted.

Hetkel kuum