27. mai 1999 kell 22:00

Eesti Panga nõukogu arutas plaani emiteerida täiendavalt Hoiupanga aktsiaid 27 miljoni krooni eest, millest 18 miljonit ostaks välja keskpank ise ja 9 miljoni ostmise võimalus oleks Hansapangal. Hoiupanga juhatuse esimehe Olari Taali sõnul on Hoiupank nähtavasti ainuke Eesti pank, mille kahjumi maksavad kinni selle omanikud ning sellepärast ongi aktsiakapitali täiendamine vajalik.

1. juulist hakkab Venemaa Eestist imporditavaid põllumajandussaadusi, mis seni on olnud tollimaksuvabad, maksustama topelt tollitariifiga. Eesti eksportija hakkab maksma nt piima, või, juustu, liha ja sibula eest 30%, alkoholi jt jookide eest 40% toidukartuli eest 50% tollimaksu. Põllumajandusminister Jaan Leetsar tahab kutsuda Eestisse Venemaa põllumajandusministri, et läbi rääkida üksikute kaubagruppide soodustuste üle.

ASi Eesti Mobiiltelefon peadirektor Tõnu Tee ennustab, et selle aasta lõpuks peaks eestimaalaste käsutuses olema kokku 20 000 mobiiltelefoni. Vaatamata sellele, et suur osa Eesti mobiiltelefonidest on tumedate klaasidega «bemaritesse» peituvate siilisoenguga noormeeste tagitaskus, tunneb Tõnu Tee ennast hästi -- Eesti püsib endise idabloki maade seas taskutelefonide omanike hulga järgi 1000 elaniku kohta tabeli tipus.

Peaminister Mart Laar: Kui miski on mulle peaministrina valu teinud, siis see, kuidas minust on maalitud maavaenulikku trolli, kes lehmi kividega loobib.

Hetkel kuum