Erik Samel • 13. juuni 1999 kell 22:00

Korterite hinnad diferentseeruvad

Kevadel on mitme linna korterite hinnad teinud läbi märgatava muutuse kas tõusu või languse suunas. Lähiaastatel suureneb eri linnade korterite hinnavahe veelgi, sest piirkondade arengukiirus pole ühesugune.

Kõige enam muutusid korterite hinnad poole aasta taguse seisuga võrreldes Ida-Virumaal, kus on toimunud oluline hinnalangus. Korterite odavnemise peamine põhjus on regiooni majandusraskused. Kui veel hiljuti maksis ühetoalise korteri ruutmeeter Kohtla-Järvel 600--700 krooni, siis praegu õnnestub sellise raha eest vaid parimaid kortereid müüa. Keskmine hind on alanenud koguni 400 kroonini ruutmeeter. Pelicani Kinnisvara OÜ tegevdirektor Ahto Tisler prognoosib, et peagi kukuvad ka seni stabiilsena püsinud eramute hinnad.

Veidi kergemalt pääses Jõhvi -- kui seni olid sealsed korterid keskmiselt kümnendiku kallimad kui Kohtla-Järvel, siis nüüd on vahe juba paar-kolmkümmend protsenti.

Hinnalangus (keskmiselt 100--200 kr/m²) on toimunud samuti Narvas. Vahe Kohtla-Järve hindadega on aga Narva kasuks seniselt kahelt korralt suurenenud kolmeni.

Sugugi mitte kõikides Eesti linnades pole olukord nii kurb, näiteks Tallinnas ja Tartus on korterite hinnad püsinud küllaltki stabiilsed, mõnes linnaosas on hinnad isegi natuke kerkinud.

Kõige enam on korterite hinnad kerkinud Pärnus ning nüüd on sealsed korterid keskmiste hindade poolest tõusnud Eestis teisele kohale, möödudes Tartust. Pärnu korterite hinnad on jõudnud ligikaudu samale tasemele kui Lasnamäe linnaosas Tallinnas (ca 3000 kr/m²).

Hetkel kuum