Sulev Oll • 13. september 1999 kell 22:00

Autoarstid ootavad tanklas

Kampaania «Auto korda» korraldajad pakuvad autojuhile võimalust lasta sõiduk tasuta üle vaadata.

Kampaania on mõeldud eelkõige selleks, et auto vääralt suunatud tuled liiklejale endale ega tema kolleegidele ohtlikuks ei saaks. Lisaks tuledele tahetakse tänavu rehvid üle vaadata ning heidetakse autole üldisem pilk.

Autosid üle vaatavatel Eesti Autoklubi asjatundjatel on kasutada kaks tulede reguleerimise seadet ja CO mõõtmise seade. Tulede reguleerimine on tasuta nagu ka läbipõlenud pirnide vahetamine. Vajaminev pirn tuleb autoomanikul endal osta.

Kui CO sisaldus heitgaasis liiga kõrgeks osutub, üritatakse seda reguleerida, mingeid ulatuslikumaid remonditöid ette ei võeta. Kuna üritus pole seotud autode tehnilise ülevaatusega, ei saa kedagi «rajalt maha» võtta.

Kampaania läbib 11 Eesti linna, ülevaatuspaigana kasutatakse põhiliselt Statoili, aga ka teisi bensiinijaamu.

Parema ülevaate saamiseks toimunust fikseeritakse «Auto korda» läbinud sõidukite seisukord kirjalikult.

Kampaaniat korraldavad Eesti Autoklubi, Maanteeameti liiklusohutuse osakond, Liikluskindlustuse Fond, Eesti Statoil ja Autoregistrikeskus.

Kampaania «Auto korda» on järg eelmisel aastal toimunud üritusele «Tuled korda». Siis jõuti parandada 5000 auto tulede tehnilist seisukorda.

Tulemus oli kurb -- probleemideta läbis tulede kontrolli vaid 5 % autodest. Seejuures leiti isegi tagurpidi paigaldatud halogeenpirne. Lausa problemaatilised olid avariilised autod.

Hetkel kuum