Toomas Truuverk • 12. oktoober 1999 kell 22:00

Aktsiaturg näitab tervenemise märke

Investorite meeleolu Tallinna börsil on viimaste sündmuste taustal muutumas optimistlikumaks ja maaklerite sõnul võis eile turul märgata taas ka mõningast välismaist ostuhuvi.

Liideraktsiate toel liikus ÄP indeks eile vaikselt ülespoole ja sulgus börsipäeva lõpus 293,23 punktil (päevaga +1,19%). Kauplemine börsil oli tavapärasest mõnevõrra aktiivsem, börsisüsteemi päevakäive küündis registreeritud 173 tehingus 19,5 miljoni kroonini.

Turuosaliste teravdatud tähelepanu all püsib Norma aktsia. Hoolimata valitsevast teadmatusest lepingu hinna ja tingimuste suhtes tundub turul valitsevat aktsia suhtes pigem positiivne meelestatus. Lisaks Autolivi näol uue omaniku saamisele on Normalt lähiajal oodata ka III kvartali majandustulemusi, mis peaks andma selgema pildi Norma ja Avtovazi omavaheliste arvelduste debitoorse võlgnevuse seisust. Kardetakse, et just see omab olulist rolli Autolivi ja Norma Grupi vahelises lepingus.

Ülejäänud turult tuli küllalt tähelepanuväärne teade Ühispanga aktsia kohta, kus panga tuumikomanik SEB teatas, et on omandanud 50,15% Ühispanga aktsiatest ega soovi lähiajal oma osalust suurendada.

Kui see tõesti nii peaks olema, on Ühispanga aktsia taas turujõudude meelevallas ilma SEBi toetuseta. Milliseks SEBi taktika näiteks kuuajalises perspektiivis kujuneb, on eilse avalduse põhjal siiski ennatlik prognoosida. On SEB ju varemgi teatanud huvi raugemisest Ühispanga aktsia vastu, kuid veidi hiljem asunud taas ostupoolele.

Turg tervikuna peaks sel nädalal olema mõjutatud peamiselt pankade reedel avaldatavate septembri majandustulemuste ootusest. Lisaks pankadele võib olulist rolli mängida ka Telekomi aktsia, mis on Tallinna börsil viimastel päevadel vaiksel tõususuunal liikunud. Londonis püsis Telekomi aktsia eile õhtul 80,7--83,2 kroonil.

Hetkel kuum