13. oktoober 1999 kell 22:00

Kabinetti toetavad kolm sammast

Kuna endise Estoplasti tootmishoone kandvad konstruktsioonid tuli ümberehituse käigus säilitada, on vastvalminud Väike Tallinna Ärimajas asuvas Reveko Telekomi büroos mitu sammast.

Uhiuues majas asuvat bürood aitas sisustada sisearhitekt Tiina Sooaru. Reveko Telekomi juhatuse esimees Andres Peets katsetas oma kabinetis mitmesugust mööblipaigutust. Lõpuks leidis mahukas kirjutuslaud koha üsna ruumi keskel. Töölaua ja tugiposti vahele jääb täpselt nii palju ruumi, et kabineti omanik sealt läbi mahub.

Kirjutuslaua plaat on kaetud punaseks peitsitud spooniga, samuti kapiuksed. Laua alumine osa ja kapiseinad on mustad. Punase ja musta värvi jõuline kombinatsioon moodustab heledatoonilise ruumiga kontrasti.

Väärikas nahaga kaetud töötool on saadud firma algusaegadel Soomest ning sellest ei raatsi Andres Peets loobuda. Kogu kabinetis olev mööbel on vastu pidanud pea seitse aastat.

Ruumi suurendavalt mõjub tervet välisseina hõlmav aken, vaadet varjab põrandani ulatuv püstlamellkardin.

Tänu avarale aknapinnale pole päevaajal tarvis valgustust sisse lülitada. Kabinet mõjub tasakaalustatult ja mugavalt.

- Firma arenedes oleme oma kontoriga iga paari aasta järel kolinud. Praegune kabinet on eelmistest palju ruumikam.

Töölaua koos abilauaga paigutasin seinte suhtes ebasümmeetriliselt. Leidsin optimaalse koha, kus ruumis kõrguvad kolm tugiposti ei takista minu liikumist näiteks ukseni. Nii töölaua, kapid kui pehme mööbli võtsin kaasa eelmisest kabinetist. Seitse aastat tagasi ostetud mööbel on praktiline ja vastupidav, hindan tumedamaid toone ja tugevaid vorme.

- Olen nõu andnud firma ülejäänud ruumide sisekujunduse osas, kuid selle kabineti sisustas juht oma käe järgi. Ruumiga on hästi ümber käidud. Kabinet on hubane ja seda eelkõige tänu tagasihoidlikes toonides vaibale põrandal. Ametiruumide sisustamisel kasutatakse tihti vaipkatteid, vaipa aga harva.

Heledas ja õhulises ruumis tuleb Standardi tumedatooniline mööbel huvitavalt esile. Punase peitsiga kaetud lauaplaat ja kapiuksed mõjuvad koos mustade detailidega soliidselt.

Autor: Tiina- Maria Vint

Hetkel kuum