20. oktoober 1999 kell 22:00

Äripäevale teadaolevalt omandab Tallinna Külmhoone osa Leedu piimakombinaadi Kauno Pienas Centras aktsiate 18,5 mln litisest uusemissioonist.

Osa emissioonist ostab EBRD, kellele praegu kuulub ettevõttest 30%. 5-litise nominaaliga aktsiate hind emissioonis on 10,8 litti ja ettevõttte aktsiakapital suureneb emissioonis 33,4 mln litini.

Tallinna Külmhoone nõukogu esimees Margus Puust ei soostunud eile õhtul tehingut kommenteerima. Tallinna Külmhoone ja Kauno Pienas edastavad tehingut puudutava pressiteate täna.

Puust märkis, et ta ei saa mingeid kommentaare anda, sest börsiettevõttena tuleb tal ettevõtet puudutav informatsioon edastada esmajärjekorras börsile. «Ma ei ole ettevõttes ainus omanik, et saaksin käituda nii, nagu pähe tuleb,» lausus Puust. Anname kommentaarid siis, kui selleks on õige aeg, lisas Puust.

Kauno Pienas tegeleb samuti nagu Tallinna Külmhoone jäätisetootmisega. 1998. aastal kuulus Kauno Pienasele 20% Leedu jäätiseturust.

Tallinna Külmhoone ligi 3,4 miljonist aktsiast kuulub 55% võrdsetes osades ettevõtte juhatuse esimehele Udo Puustile, nõukogu esimehele Margus Puustile ning juhatuse liikmele Anatoli Bekergunile. ÄP

Teisipäeval tagasiastumisavalduse andnud rahandusminister Jonas Lionginas ja majandusminister Eugenijus Maldeikis hoiatasid, et Leedu võib langeda finantskriisi, kui valitsus kirjutab alla riigile kahjulikule naftakompleksi erastamislepingule Ühendriikide Williams Internationaliga.

On võimalik, et Leedu valitsus ei suuda osta tagasi valitsuse võlakirju, mida seni on peetud kõige turvalisemaks investeerimisinstrumendiks, ütles Lionginas.

Suprema maaklerfirma analüütik Viktorija Babiciene ütles, et valitsuse võetud ebarealistlikud kohustused avaldaksid negatiivset mõju turule ning riigi majanduslikule arengule üldiselt. BNS

Itaalia ärimehe Ernesto Preatoni pikaajaline strateegia sisaldab panga asutamist ka Lätis, ütles Preatoni pressiesindaja Iveta Vanaga.

Preatoni ei soostunud nimetama plaaniga seoses konkreetset kuupäeva ja märkis, et panga asutamine on pikaajaline protsess. BNS

Hetkel kuum