5. detsember 1999 kell 22:00

Kolmikliidul üks kandidaat presidendivalimistel

Mart Laar ütles, et kolmikliidu koalitsioonil on kavas presidendivalimiste lähenedes korraldada nn eelvalimised, sest õige on ühiselt toetada ühte kandidaati. «Kandideerib see, kelle toetus on kõige suurem,» lisas Laar.

«Meil on pigem vedanud, sest tegemist on tugevate kandidaatidega,» lausus Laar. «Mina olen valmis neist toetama ükskõik keda.»

Peaminister pidas presidendikandidaatidena silmas Tunne Kelamit Isamaaliidust, Mõõdukate esimeest Andres Tarandit ja riigikogu esimeest Toomas Savi Reformierakonnast. «Ilmselt nemad kandidaatidena üles kerkivadki,» sõnas Laar.

Tõsiseid hõõrumisi presidendivalimised 2001. aastal Mart Laari väitel Isamaaliidu, Mõõdukate ja Reformierakonna vahel kaasa tuua ei tohiks.

Riigikogu võiks Laari sõnul suunata valimised otse valimiskokku, selle asemel et püüda ise kedagi välja valida. Praeguse seisuga ei saaks riigikogus ükski kandidaat vajalikku toetust.

«Tuleb otsustada, kas president valitakse kohe valimiskogus või kehtestada otsevalimised,» ütles Laar. «Praegune süsteem ei tööta.»

Autor: BNS

Hetkel kuum