Sirje Niitra • 6. detsember 1999 kell 22:00

Kaupmehed ootavad suurt käivet

Tallinna Kaubamaja müügidirektori Andrus Ossipi hinnangul tulevad eelolevad jõulud helgemad kui eelmised, sest inimeste elatustase on vahepeal mõnevõrra tõusnud. Väga suurt ostubuumi ta läinud aastaga võrreldes siiski ei looda, sest ostjad on tema tähelepanemist mööda hakanud rohkem raha lugema. 5--10 protsendi suurune käibekasv oleks müügidirektori hinnangul juba väga hea tulemus. Üldse aga müüb kaubamaja aasta viimasel kuul 70 protsenti rohkem kui ülejäänud kuudel keskmiselt.

Ossipi hinnangul on konkurents Tallinnas tänavu suurem kui mullu, sest kvaliteetset müügipinda on juurde tulnud ja ostjate võimalused seeläbi avardunud.

Tallinna Kaubamaja on asetanud rõhku ka sajandivahetusega seotud esemete müügile. See muudab tänavuse jõulumüügi eriliseks ja peaks Ossipi hinnangul oluliselt suurendama ka jõulude ja uue aasta vahele jäävate päevade müügikäivet.

Stockmanni kaubamaja läbimüük suureneb direktori Pentti Korhoneni hinnangul detsembris novembriga võrreldes kaks korda.

Jõulukuu müük moodustab Stockmanni 500 miljoni krooni suurusest aastamüügist umbes viiendiku ehk 100 miljonit krooni.

Aasta lõpp aktiviseerib ühtlasi hulgikaupmeeste tegevust. AS Kaupmees & Ko avas 10. novembril Lasnamäel Maksimarketi vahetus läheduses 3200 ruutmeetri suurusel pinnal paikneva Eesti suurima lao-müügisaali, kus pakub 10 000 eri nimetust kaupa. Ettevõte planeerib selle aasta netokäibeks 785 miljonit krooni ja ärikasumiks 12 miljonit krooni.

Jõulumüük suurendab selle hulgifirma käivet tavakuudega võrreldes umbes kolmandiku võrra.

Hetkel kuum