Ülo Toomsalu • 7. jaanuar 2000 kell 6:06

Lõuna-Eesti läheb messidele turiste meelitama

Kolmandik välisturistidest tuleb Lõuna-Eestisse Soomest ja Lätist, seetõttu peavad turismiarendajad oluliseks end just nende riikide turismimessidel tutvustada, kirjutab Postimees.

'Välisriikides teatakse eelkõige Tallinna, mis on 80 protsendi turistide sihtkoht, aga üha rohkem rahvast leiab tee ka mujale,' rääkis turismiameti Lõuna-Eesti büroo juhataja Ellen Aunin.

'Statistika näitab, et ka soomlased hakkavad üha enam liikuma Tallinnast Lõuna-Eestisse,' kinnitas Aunin. 'Pean selle üheks põhjuseks, et neli aastat on Helsingi turismimessil reklaamitud meie aktiivse puhkuse võimalusi, ka talu- ja kultuuriturismi.' Tänavu on see mess jaanuari lõpus.

Lätlasi huvitab eelkõige suusalinn Otepää ja suusaturism üldse. Paljud lätlased on aastaid tavatsenud käia ka Peipsil kalastamas. Neid võimalusi tutvustatakse veebruaris Balttoursi messil. Nädal hiljem minnakse Turu matkamessile.

Sügisel hakkavad turismiarendajad Lõuna-Eestile reklaami tegema Peterburi messil, sest venelased on Lõuna-Eestit uuesti avastama hakanud ja ka noored venelased on meist üsna huvitatud, rääkis Aunin.

Möödunud aasta kohta pole turismistatistika veel valminud, ent kaheksa kuu kokkuvõttes on viiekordistunud Norra ja enam kui kolmekordistunud Itaalia turistide hulk, kes on Lõuna-Eestisse puhkama sõitnud. Ligi kaks korda rohkem on jõudnud siiakanti Suurbritannia ja Iiri ning Rootsi turiste.

Hetkel kuum