Financial Times: Euroopa Komisjonil (EK) valmis Euroopa Liidu (EL) liikmesriikide eelmise aasta majandusülevaade, kus komisjon avaldab liikmesriikidele tunnustust rahanduse korrastamisel, ühisturu loomisel ning tööturu aktiviseerimisel. Kuid samas EK tunnistab, et hädavajalikud majandusreformid on olnud loodetust aeglasemad ja vajavad tunduvat kiirendamist.
Ainsana on põhjust rahul olla pensionireformiga, sest kõik riigid on hakanud mõistma, et see tuleb ära teha enne, kui nn lastebuumi põlvkond jõuab 2010. aasta paiku pensioniikka.
Seevastu raudtee- ja postisektoris ning veemajanduses on piirangute kaotamine olnud liiga aeglane. Töötuabisüsteemi pole suudetud muuta nii, et see oleks aidanud kahandada töötust. Moderniseerimise vallas jääb EL USAst tunduvalt maha, mistõttu on vaja hoogustada teadusuuringuid ja tootearendust ning kiirendada info- ja telekommunikatsioonitehnoloogia levikut.
Dagens Industri: Rootsi keskpanga endine president Bengt Dennis väitis finantsturu analüüsis, et aktsiaturuga võrreldes on Rootsi ülejäänud väärtpaberiturg mahajäänud ja vajab ajakohastamist, mis eelkõige tähendab elektroonilisele kauplemissüsteemile üleminekut. Kokku esitas ta 25 ettepanekut finantsturu efektiivsuse parandamiseks.
Rootsis on maailma suuruselt 14. väärtpaberiturg, kuid traditsiooniline telefoni teel tehingute sõlmimine on liiga kulukas ja liiga väheste osalistega. Dennis tõi võrdluseks Stockholmi börsi edu aktsiatega kauplemise osas, mis on tagatud tõhusa müügi- ja ostusüsteemiga.
Taloussanomat: Investeeringute vool traditsiooniliste tööstusfirmade aktsiatest tipptehnoloogiafirmade aktsiatesse kasvab üha ja suurendab nendevahelist lõhet. Seda kinnitavad nii Euroopa kui ka Ameerika börsianalüütikud. Sel aastal on näiteks kolme moes oleva ala telekommunikatsiooni-, meedia- ja tehnoloogiasektori aktsiad jõudsalt tõusnud, samal ajal kui traditsiooniliste tööstusfirmade aktsiad on langenud keskmiselt 10%.
Need investorid, kes varem hajutasid oma riski turvaliseks peetud traditsiooniliste firmade aktsiate vahel, on uues turuolukorras hakanud neist loobuma tehnoloogiafirmade aktsiate kasuks. Ja see on süvenev arengusuund.
Seotud lood
Kulla hind tõusis kolmandas kvartalis viimase kaheksa aasta kiireimas tempos, jõudes septembris ka värskete rekorditeni. Kas praeguses tõusutsüklis on kullal veel ruumi kallineda ja mis saab edasi järgnevatel aastatel?
Enimloetud
1
Ka Villig avas oma padeliäri
3
Droonimüüja: Eesti on teistest maha jäänud
5
Investor ootaks madalamat hinda
Viimased uudised
Omanik: “Ega see otsus kergelt ei tulnud.”
Lisatud Põlvamaa ettevõtete TOP
Hetkel kuum
Ka Villig avas oma padeliäri
Investor ootaks madalamat hinda
Tagasi Äripäeva esilehele