Kaja Koovit • 16. juuni 2000 kell 14:40

Külmhoone aktsia vastu saadi 0,98 KPC aktsiat

Tallinna Külmhoone suuromanikud vahetasid eelmisel sügisel oma aktsiad Leedu Kauno Pieno Centras (KPC) aktsiate vastu kursiga üks külmhoone aktsia 0,98 KPC aktsia vastu, teatas ettevõte börsile.

Ühinemise kavast teatamise ajal oli KPC käibelt Tallinna Külmhoonest ligi neli korda väiksem.

'Vahetuskursi hindamisel tuleb vaadata ettevõtte bilansse,' rääkis kahe ettevõtte ühinemist koordineeriva ja rahastava Scandinavian Baltic Development Ltd (SBD) investeeringute direktor Hanno Riismaa. 'Külmhoonel olid peal suured laenud, Kauno Pieno Centras aga täiesti laenuvaba ettevõte ning samuti oli neil miljoneid dollareid vaba raha,' ütles Riismaa. Ta lisas, et tänaseks on KPCl ka tütarettevõte Lätis.

Suuromanike aktsiavahetuse tulemusena omandas KPC Külmhoones 86,6% osaluse. Ettepanek aktsiate vahetuseks tehti aktsionäridele, kellel oli Külmhoones üle 2% osalus. Riismaa sõnul otsustati konfidentsiaalsena hoitud vahetuskurss avaldada börsiga läbirääkimiste tulemusena.

Tallinna külmhoone aktsionärid kogunevad täna korralisele üldkoosolekule, et kinnitada ettevõtte eelmise aasta majandustulemused, ettepanek mulluste majandustulemuste eest omanikutulu mitte maksta ning valida uued nõukogu liikmed.

Riismaa sõnul on päevakord kinnitatud ning kahe ettevõtte ühinemise ning selleks valdusfirma moodustamise küsimust ei arutata. Väikeaktsionäridele aktsiate vahetuse pakkumust ei tehta.

Hetkel kuum