Inno Tähismaa • 8. september 2000 kell 8:46

Valitsuse läbirääkimised Suncoriga katkesid probleemide tõttu Austraalias

Tänasel valitsuse esindajate kohtumisel Suncori delegatsiooniga otsustati, et läbirääkimised põlevkivitehase rajamise üle Eestis jätkatakse järgmisel aastal, teatas majandusministeeriumi esindaja.

Majandusminister Mihkel Pärnoja ja Eesti delegatsiooni läbirääkija Jaan Uustalu leppisid kokku, et Suncor lahendab eelnevalt ekspluatatsiooniküsimused Austraalias asuvas põlevkivitehases.

'Nii Suncori kui Eesti poole esindajad saavad aru, et enne uute projektide algatamist tuleb Suncoril lahendada tehnoloogilised ja keskkonnaalased probleemid seoses katsetamisjärgus oleva põlevkiviõli tehaseprojekti käivitamisega Austraalias.' ütles Eesti delegatsiooni juht Jaan Uustalu.

Majandusminister Mihkel Pärnoja lisas, et Eesti pool on jätkuvalt avatud läbirääkimisteks eeldusel, et Suncor suudab tagada Eesti poole huvid vastavalt esitatud nõuetele nii keskkonna; tehnoloogia kui muudes küsimustes. Suncori kui potentsiaalse investori tehnoloogia ja keskkonnaalase usaldusväärsuse kinnituseks on oluline, et nendele küsimustele leitakse Suncori teistes projektides lahendused ning seejärel esitatakse Eestisse tehase rajamise suhtes konkreetne ning lõplik seisukoht.

Eesti pool on praeguses arengufaasis teinud kõik mis võimalik, et Eestile huvipakkuva investeeringu realiseerimine oleks võimalik. Loodud on läbirääkimiste delegatsioon, kuhu kuuluvad majandusministeeriumi, keskkonnaministeeriumi ja Eesti Põlevkivi esindajad.

Hetkel kuum