Inno Tähismaa • 27. november 2000 kell 9:54

Uuemõisa 3,5 mln katlamaja müük lükkub edasi

Haapsalu külje all asuva Ridala vallavalitsuse vastuseisu tõttu ei õnnestu Uuemõisa katlamaja niipea müüa, kirjutab Lääne Elu.

Volikogu lükkas tagasi vallavalitsuse ettepaneku erastada AS Uuemõisa Teenuse kõik aktsiad. Vallavanema Raul tammeti sõnul jätkab vallavalitsus sellele vaatamata erastamise ettevalmistamist. Tema sõnul vajab vald raha investeeringuteks, katlamaja ja soojatrassi rekonstrueerimiseks vallal võimalust ei ole.

Ettevõtte alghinnaks seadis vald 3,5 mln krooni ja pakkumiste esitamise tähtajaks 16. jaanuari. Volikogu järgmine istung on enne jõulupühi.

Uuemõisa katlamaja erastamisest on huvitatud nii Prantsuse kontserni Dalkia tütarettevõte AS Eraküte kui ka valla soojafirma juht Olev Horn. Eraküte ostis septembris Haapsalu Soojuse ja on erastanud üle kümne Eesti soojatootmisettevõtte. Horn tunnistas, et 3,5 mln käib kohalikele üle jõu. ?Miljoni võiks maksta,? lausus ta.

Uuemõisa teenus kütab 10 kortermaja ja 8 firmat. Möödunud majandusaastal oli käive 2,1 mln krooni. Kolm aastat tagasi hakkas katlamaja kasutama hakkepuitu, praegu köetakse katelt saepuru ja turba seguga.

Kolme aasta eest ümberehitamiseks võetud 1,7 mln kroonisest laenust on maksmata veel 0,6 mln.

Hetkel kuum