Kapo palgad tõusevad

ÄP Online 10. jaanuar 2001, 00:00

Vastavalt politseiteenistuse seaduse paragrahvile 19 kehtestatakse politseiametnikele diferentseeritud palgaastmestik 1. kuni 10. palgaastmeni. Kaitsepolitseiameti politseiametnike palgaastmestiku madalaim kuupalgamäär on 5500 krooni.

Võrreldes kaitsepolitseiameti 2000. aasta palgamääradega suurendatakse 2001. aastal kõrgematest politseiametnikest komissaride palgamäärasid.

Palgamäärade diferentseerimisel on siseministeerium aluseks võtnud eelkõige erinevused politseiametnike vastutuse astmes. Lisaks palgamäärade diferentseerimisele ametnike põhigruppide järgi kehtestatakse suuremad palgamäärad ka keskstruktuuriüksuses töötavatele politseiametnikele.

Määruse seletuskirja kohaselt tingib komissaride palgamäära tõstmise vajaduse see, et nende töös on tähtis koht ka konkreetsete uurimis- ja jälitustoimingute planeerimisel.

Määruse järgi suurendatakse kaitsepolitseiameti politseiametnike palgamäärasid piirkonniti Ida-Viru maakonnas 25%, Tallinnas 15% ja Võru maakonnas 15%.

30?50% suurenevad ka korrapidamisosakonna kiirreageerimisülesandeid täitvate vanempolitseiametnike palgamäärad. Nende politseiametnike teenistuskohustusteks on näiteks kuriteo toime pannud, relvastatud ja ohtlike isikute kinnipidamine ja relvitustamine, pantvangide vabastamine, ebaseaduslikult hõivatud objektide vabastamine või muude eriti ohtlike ja operatiivset tegutsemist vajavate olukordade lahendamine.

Kõrgharidusega vanempolitseiametnike palgamäärad suurenevad eelnõu järgi 10%. Siseministeeriumi hinnangul on see vajalik väärtustamaks kõrgharidust ning motiveerimaks politseiametnikke jätkama õpinguid kõrgkoolis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing