Sobivus ja komplekssus olulisimad kriteeriumid

Ivar Heinola 11. jaanuar 2001, 00:00

Võime rääkida erinevatest majandustarkvara (MTV) valiku meetoditest, kuid hoopis realistlikum on ettevõtte jaoks teada konkreetseid kriteeriume, mille järgi MTVd valida.

Esimeseks kriteeriumiks, mille baasilt valik lähtub, on MTV sobivus. See tähendab tarkvara tehnoloogilise platvormi vaatlemist. Üldtunnustatud standarditel põhinemine on siinkohal rangelt soovitatav. Näiteks Win NT operatsioonisüsteem, MS SQL Server 7.0 andmebaasimootor ning Visual Basic arendusvahendid (või samaväärsed Microsofti konkurentide tooted) on miinimumiks. Riskantne on valida tooteid, mis põhinevad kitsa levikuga platvormil, sest nende tootearendus toimub vähemate ressurssidega. Teisalt peegeldab MTV sobivus tarkvara piisavat paindlikkust. See tähendab, et MTVle on võimalik kirjeldada täpselt ettevõtte infosüsteemi iseärasusi, lisada sisendeid ja väljundeid ning vajadusel integreerida teiste tarkvaradega.

Teiseks käsitlege MTV komplekssuse kriteeriumit. See põhineb tarkvara funktsionaalsusel ja integreeritusel. Pakutav funktsioonide hulk peab suhtlema tarkvarasüsteemi erinevate osadega (moodulitega) ehk näiteks ühes moodulis sisestatud info kajastatakse kogu süsteemi lõikes. Eraldi tuleb vaadelda MTV funktsionaalsust ehk kas tarkvara toetab ettevõtte jaoks vajalikke tegevusi. Kui mõni oluline funktsioon puudub, uurige, millised on selle lisamise võimalused. On loomulik, et firma spetsiifikast tulenevalt tuleb mõni täiendav võimalus lihtsalt juurde kirjutada.

Lisaks analüüsige tõsiselt ka MTV edasimüüja tausta. Eriti oluline on referentsklientide olemasolu. Samuti peab tähelepanu pöörama tarkvara juurutajate kvalifikatsioonile ning kogemustele.

Täiendavalt tasub uurida ka tarkvara hoolduslepingu tingimusi. Tarkvara soetamist hoolduslepinguta võib võrrelda roolita auto ostuga.

  • Tehnoloogiline platvorm ? tunnustatud standardid

  • Paindlikkus ? kohandatavus ettevõtte spetsiifikale

  • Funktsionaalsus ? nõutavate tegevuste kaetus

  • Integreeritus ? moodulite seotus piisaval tasemel

  • Referentskliendid

  • Juurutajate kvalifikatsioon

  • MTV maksumuse analüüs

  • Edasimüüja maine

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:00

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing