ADSLi paigaldamise aeg veninud kuudepikkuseks

Viktoria Korpan 15. jaanuar 2001, 00:00

?Praeguseks hetkeks on Eesti Telefon välja ehitanud 2800 Atlas ADSL interneti püsiühendust ja järjekorras ootab veel tuhat avaldust,? rääkis ASi Eesti Telefon põhivõrgu talituse direktor Toivo Praakel, kelle sõnul on ADSLi paigaldamise ooteaeg alates 1?2 nädalast kuni 1,5 kuuni.

Pärnu kesklinnas Rüütli tänaval asuva Pärnu suurima fotofirma OÜ Pärnu Pilter tegevjuht Ahto Meri ütles, et avalduse ADSL püsiühenduse tellimiseks esitas ettevõte detsembri alguses.

?Siis, kui Eesti Telefonile avalduse esitasime, lubati meile, et saame umbes kahe nädalaga. Hiljem öeldi, et laos on inventuur ja vajalikke seadmeid ei ole - ADSL-modemid on puudu ning juhul, kui nad Pärnusse jõuavad, lähevad nad hoopis Tallinna,? lausus Meri.

?Meie firma on ainuke Pärnus, mis tegeleb digitaalsete piltidega, mis saadetakse meile failidena.

Seetõttu, et me ei ole siiani ADSLi saanud, on mitu tööd veninud,? rääkis Meri.

?Ma pean täpsustama ja uurima, miks on selle Pärnu firmaga nii läinud, Nokiast ei tule seadmeid, ? kommenteeris Praakel antud juhtumit eile.

?Me üritame teha nii, et inimesed ei ootaks järjekorras rohkem kui kuu aega. Olen veendunud, et see firma saab ADSLi juba tuleval nädalal.?

Eesti Telefonile kuuluva internetiportaali hot.ee juures avatud ADSL Ligth Foorumil käib aga arutlus, millest selgub, et mõni klient ootab ADSLi paigaldamist juba oktoobri algusest.

?Kõige pikem järjekord on Tallinnas, sest püsiühenduste ehitajaid ei ole juurde võetud,? rääkis Praakel.

Praakli sõnul on ADSLi ehitamiseks eitavat vastust saanud umbes sadakond potentsiaalset klienti. ?Selliseid kohti on küll, kuhu on väga raske ADSLi ehitada. Kuna lahendus on kallis, oleks vaja vähemalt kolm tellimist ühest sihtkohast. On kohti, kus ei tasu ehitamine ennast ära ka kolme tellimisega,? ütles ta.

?Ka meil oli tarneprobleeme Nokiaga, aga need olid eelmise aasta kevadel-suvel, nüüd saime nendest üle,? tõdes Eestis esimesena ADSLi pakkuma hakanud ASi Uninet arendusjuht Taavi Talvik. ?Vahepeal olime üsna hädas, kuid poole aastaga on Nokia kõik need tarneprobleemid ära lahendanud ja me oleme väga rahul koostööga Nokiaga.?

Unineti ADSLiga liitumine maksab 950 krooni, sama suur on kuutasu. ?Unineti ADSLi kasutajate arv kasvab pidevalt, aga ei usu, et seal on mingit seost ET muredega,? ütles Talvik.

Aasta lõpuks lubab Eesti Telefon ehitada kokku ligi 12 000 Atlas ADSLi interneti püsiühendust.

Osa Eesti Telefoni ADSLi ühendustest valmib alles aasta lõpuks

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing