Korteriühistu tagatiseta laen kogub hoogu

07. veebruar 2001, 17:58

Kuu aega tagasi uue korteriühitustele mõeldud laenutootega alustanud ASi Hansa Capital arendusdirektori Eero Saava sõnul on esialgu laenutaotlejate liidergrupiks korteriühistute liidu liikmed.

Kuu ajaga on laenu hakanud vormistama 20 ühistut, kes soovivad laenata 0,1-4 miljonit krooni valdavalt kümneaastasele perioodile. Uue laenu eripäraks senistest on tagatise mittenõudmine.

Korteriühistud soovivad laenu mitmesuguse remondi tegemiseks. Sütiste tee 41 ühistule peaks esimehe sõnul tegema nii remondi elektrisüsteemile, liftidele kui fassaadile. Samuti kaalutakse koos naabermajaga üle minna oma gaasikatlamajale, mis kokku nõuab mitme miljoni krooni laenamist.

Tallinnas Kotka tn 6 ja 8 ühistud peaksid esinaise Anne Nuude sõnul remontima vee- ja kanalisatsioonisüsteemi ning trepikodasid. Kaks 48 korteriga maja peaksid nende tööde eest hankima lisaraha 100 000 ja 200 000 krooni. Nuude usub, et saavutab ühistuliikmete enamuse nõusoleku tagatiseta remondilaenu võtmiseks.

Tabasalus asuv 60 korteriga ühistu Tuulte Pesa peaks laenama ligi miljon krooni, et remontida katust, torustikku, vahetada aknad ja teha täiendav soojustus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing