Eesti majandus on struktuursete muutuste lävel ning vaja on reforme, eelarve päästmiseks tuleks aga otsida uusi traditsioonilisi makse, sest praegused maksumäärad on roninud juba oma tippu.

- IMFi eksperdid toetavad juba tehtavaid jõupingutusi, et hõlbustada taastuvate energiaallikate väljatöötamist. Esiplaanil IMFi delegatsiooni juht Vincenzo Guzzo.
- Foto: Andras Kralla
See, kui kiiresti suudab Eesti majandus tulevikus kasvada, on võrdlemisi piiratud, sest majandus on viimaste kriiside tõttu uute muutuste ootel, tõdeti rahvusvahelise valuutafondi (IMF) kahenädalase Eesti visiidi järel. Tekkinud probleemide lahendamiseks on vaja struktuurireforme, samal ajal tuleb aga silm peal pidada eelarvel ja võlakoormal, sest see saab lähiajal tugeva hoobi.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eesti on viimase kahe aasta jooksul kaotanud välisturgudel märkimisväärse turuosa, kuid konkurentsivõime on vähenenud juba palju pikemalt, pea viimasest finantskriisist alates, tõdes IMFi delegatsiooni juht Vincenzo Guzzo.
Rahandusminister ei pea kiiret maksutõusu võimalikuks
Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) teatel peaks Eesti mõned maksutõusud tegema varem ning võimalikult kiiresti kehtestama automaksu. Rahandusminister Mart Võrklaev ei pea kiiret maksutõusu aga võimalikuks.
Üldiselt on Eesti majandusolukord täpselt nii roosiline, kui eelmise aasta majanduskasvu number seda näitas, kuid praeguses majandustsükli järgus võiks riigieelarve jääda neutraalsemaks, leidis IMFi delegatsioon kahenädalase visiidi järel.
2025. aasta kevad jääb börsiosalistele meelde järsu hüppega volatiilsuses. Kuid mitte kõik finantsinstrumendid ei kannatanud selle „palaviku“ all. Poliitilised uudised, tariifisõjad ja ebakindlus raputasid paljude börsiosaliste närve, ent olukord püsis stabiilne optsioonide, eriti nullpäevase kehtivusajaga (0DTE) segmendis, mille puhul ennustati probleeme, mis võiksid võrrelda 2008. aasta ülemaailmse kriisiga.