USA tööstuse aktiivsus kahanes taas

Peeter Koppel 02. mai 2001, 00:00

Ühendriikide aktsiaturgudel tõusis eilse kauplemispäeva alguses tähelepanu keskmesse ostujuhtide tööstuse aktiivsust NAPM-indeks, mis näitas tööstussektori aktiivsuse kahanemist üheksandat kuud järjest.

Kuigi indeks suutis aprillis tõusta märtsi 43,1 punktilt 43,2 punktile, ei tähenda see olukorra olulist paranemist, kuna indeksi väärtus alla 50 punkti näitab tööstuse aktiivsuse kahanemist.

Analüütikud olid indeksi väärtuseks aprillis oodanud 43,8 punkti. Ühendriikide majandusest ligikaudu viiendiku moodustav tööstus on sealse majanduse jehenemisele kõige enam jalgu jäänud ning NAPM-indeks oli viimati üle tööstuse aktiivsuse kasvu näitava 50 punkti taseme eelmise aasta juulis.

Viimasel ajal tõusuteele asunud ja positiivsemate uudistega harjunud Nasdaq reageeris eelmainitule langusega. New Yorgi börs suhtus aga rahulikumalt ning püsis tund pärast kauplemise algust kergelt plusspoolel.

Eile jätkus ka emitentide esimeste kvartali majandustulemuste avaldamine. Olulisim majandustulemused avaldanud ettevõtetest oli Tide pesupulbrit ja Pampers mähkmeid tootev Procter & Gamble, kes teatas kolmanda majanduskvartali kasumiks 0,71 dollarit aktsia kohta.

Analüütikud olid ettevõtte sama perioodi kasumiks oodanud 0,69 dollarit aktsia kohta. P&G aktsia reageeris oodatust veidi paremale kvartalikasumile ja ettvõtte esindajate enesekindlusele neljanda majanduskvartali suhtes kauplemise alguses 5protsendilise tõusuga.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:26
    Otsi:

    Ava täpsem otsing