8. november 2001 kell 11:10

Tööd otsijate arv kasvas aastaga kümnendiku enam kui 50 000le

Tänavu oktoobris otsis tööhõiveametite vahendusel tööd 52 400 töötut, mis moodustab 6,3 protsenti Eesti elanikest vanuses 16 aastat kuni pensioniiga, teatas tööturuamet.

Võrreldes septembriga kasvas registreeritud töötute arv 1,6 protsenti ja eelmise aasta oktoobriga 10,2 protsenti.

Tööturuameti peadirektor Mati Ilissoni sõnul on oluline välja tuua eelmise aastaga võrreldes toimunud registreeritud töötute kasvu põhjus. Eelmise aasta 1.oktoobrist hakkasid kehtima 'Töötu sotsiaalse kaitse seadus' ja 'Tööturuteenuse seadus', mille tulemusel on toimunud pikaajaliste töötute osakaalu suurenemine registreeritud töötute hulgas.

Nüüd juba aasta kehtinud seaduste kohaselt on kõigil ilma tööta tööd otsivatel isikutel õigus tööturuteenustele. Tänu eelpooltoodule kajastab registreeritud tööturustatistika täpsemalt tegelikku olukorda tööturul ning võimaldab Tööturuametil teostada täpsemaid prognoose ja tõhusamalt tegeleda antud probleemi lahendamisega.

Esmakordselt pöördus oktoobris tööhõiveametitesse 8,1 tuhat tööotsijat, mis on 8,7% rohkem kui septembris.

Töötu abiraha said oktoobrikuus 25,1 tuhat töötut, see on 2,3% rohkem kui eelmisel kuul. Kõige suurem abiraha saajate osakaal tööealisest elanikest oli Jõgeva maakonnas (4,6 %).

Hetkel kuum