Heidit Kaio • 12. november 2001 kell 11:11

Homme toimub metsanduse arengukava arutelu

Keskkonnaminister Heiki Kranich on tellinud metsanduse arengukavale keskkonnamõju hinnangu.

Keskkonnaministeeriumi metsaosakonna juhataja Aigar Kallase sõnul on keskkonnamõjude hinnang toonud välja olulisi punkte olemasoleva metsanduse arengukava tööversioonis - näiteks kui suur peaks olema rangelt kaitstavate metsade osakaal Eestis ja kas või kuidas peaks olema reguleeritud metsakasutuse maht erametsades.

Keskonnamõju hinnang sai tellitud pärast seda, kui Kranichi juhitav ekspertgrupp leidis, et arengukava pole veel küps valitsusele esitamiseks ning et kava edasi arutada, on sellele vaja tellida keskkonnamõju hinnang.

Riikliku arengukava keskkonnamõjude hindamise näeb ette ka aasta algul jõustunud keskkonnamõju hindamise ja auditeerimise seadus.

Ekspertiis on mõeldud kavandatava tegevusega kaasnevate keskkonnamõjude varaseks prognoosimiseks ja kahjulike mõjude ärahoidmiseks või leevendamise võimaluste väljapakkumiseks.

Metsanduse arengukava keskkonnamõjusid hindas EPMÜ Keskkonnakaitse Instituudi töörühm, mida juhtis litsentseeritud keskkonnaekspert Rein Ratas.

Homsel avalikul arutelul tutvustab Ratas tehtud keskkonnamõju hinnangut, mille järel on kõikidel kohaletulnutel võimalik avaldada hinnangu kohta oma arvamust.

Arutelu toimub homme kell 15 keskkonnaministeeriumi suures saalis.

Hetkel kuum