Eesti soodsad maksud paeluvad, pimedus aga peletab ärihaisid

30. november 2001, 10:27

Ehkki Soome suurfirmad kiruvad liiga kõrgeid makse ja ähvardavad oma peakorterid riigist välja viia, ei pruugi need avada uksi soodsate maksudega Eestis, sest ärihaisid ei meelita elu Euroopa põhjamaise kliimaga ääremaal, kirjutab Postimees.

Nädala alguses lubas oma peakorteri Soomest ära viia põhjanaabrite majandussümbol Nokia. Nokia juht Jorma Ollila märkis Soome riigitelevisiooni dokumentaalsaates ?Nokia - liiga suur Soomele?, et kui maksud ei alane, kolib firma oma peakontori Helsingi külje alt Espoost mõnda soodsama maksukliimaga riiki juba viie aasta pärast.

Nokia Eesti tegevjuhi Margus Hundi täituks firma Eestisse toomisega ametist lahkunud president Lennart Meri soov leida Eesti Nokia.

?Kahjuks sobib suurfirma peakorterile ainult mõni maailma metropol koos tiheda lennuliiklusega ja muu logistikaga,? nentis Hunt.

Palju loogilisemana tundub Hundi hinnangul osa uurimise ja tootearenduse ületoomine Tallinna kaugemas tulevikus.

Elqotec Networksi avalike suhete juhi Osmo Kammoneni hinnangul on peale kõrgete maksude Soome probleemiks ka tugevate spetsialistide palkamine välisriikidest.

?Ühest küljest ei soovi välisspetsid loobuda Soome riigi kasuks suurest osast oma töötasust, teisalt ei taheta aga tulla viletsa kliimaga, talvel suisa pimedasse Euroopa ääremaale,? rääkis Kammonen.

Kahjuks on ka Eestis kehvapoolne ja vähese päikesepaistega ilmastik. Kammoneni arvates ei õnnestuks ka siia hoolimata soosivast maksukeskkonnast piisavalt välisspetsialiste meelitada.

Samas kolis hiljuti arvutitootmishiiglane IBM Soomest Eestisse keskuse, mis jälgib enam kui 600 serverit ja 2000 tööjaama nii Soomes kui ka Balti riikides.

IBM Eesti turundusjuhi Triin Parmsoo sõnul kolis monitooringukeskus Eestisse üle mitmel põhjusel: IBM soovis laieneda Baltmaades ja samas optimeerida kulusid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing