Bussipiletite hinnad Viljandimaal järgmisest aastast ei tõuse

12. detsember 2001, 08:29

Viljandi maavanem Helir-Valdor Seeder kinnitas kohtumisel kolme Viljandimaal tegutseva bussifirma juhtidega, et bussipiletite hinnad järgmise aasta algusest ei tõuse, kirjutab Sakala.

'Praegu on kindel, et uue aasta alguses jäävad meil maakonna kõigil 51 bussiliinil pileti hinnad endiseks,' ütles maavanem. 'Järgmise aasta esimese kvartali jooksul saame esialgsed kulude andmed ja vedajatega kohtume uuesti hiljemalt järgmise aasta kevadel.'

Maakonnaliinidel on praegu minimaalne pileti hind 3 krooni. Linnaliinidel kehtib 5kroonine talong ning bussist ostes maksab pilet krooni võrra rohkem. Linnaliinide kuupilet maksab täiskasvanule 120 ja õpilastele 40 krooni.

Olulise uuendusena tõi maavanem esile selle, et alates uuest aastast saavad tasuta kõigil maakonnaliinidel sõita 70aastased ja vanemad inimesed.

Kohtumisel lepiti kokku ka selles, et õpilaste veo peavad korraldama kohalikud omavalitsused. Seedri kinnitusel järgmisel aastal riigi dotatsioonist pole õpilastele soodustusi teha võimalik ja soodustused on omavalitsuste endi otsustada. Õpilaste sõidutamiseks ei plaanita riigi dotatsioonist toetust üheski maakonnas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing