Heidit Kaio • 8. aprill 2002 kell 9:44

Lihatööstused ootavad loomsete jäätmete käitlemise tehast

Kui loomsete jäätmete käitlemise tehas ei hakka tööle juba järgmise aasta esimeses kvartalis, võib see takistada lihatööstuse eksporti, kirjutab Järva Teataja.

'Kui me selleks ajaks valmis ei jõua, siis võib see raskendada lihatööstuste eksporti Euroopa Liidu riikidesse,' ütles tehase juhatuse liige Ivo Väär.

Tehase ehitus on takerdunud, sest senise plaanitud asukoha Väike-Maarja elanikud on tehase vastu. Väike-Maarja vallavanem Kaarel Moisa ütles, et tema teada on valla 5000 elanikust 800 andnud juba allkirja tehase vastu.

Loomsete jäätmete käitlemise tehas võidakse ehitada Paide valda juhul, kui enamik naabermaakonna inimesi on sellise ettevõtte vastu.

Kui Väike-Maarja vallavolikogu 27. märtsil tehase detailplaneeringu kinnitamist arutas, kogunes valla keskusse paarsada inimest, kes ei soovi nn raipetteahst oma valda.

Moisa ei julge veel läbipõrumist ennustada. 'Mina olen tehase poolt, nii saame valda 75 mln kroonise investeeringu ja töökohti,' ütles Moisa.

Loomsete jäätmete käitlemise tehase juhatuse liige Ivo Väär ütles, et kui Väike-Maarja vald on tehase vastu, siis peaks see ehitatama Paide valda, muiduigi kui ka seal kohalikud elanikud vastu pole.

'Paide valda tehase ehitust oleme kaalunud ennegi, kuid Väike-Maarja variant on odavam,' ütles Väär. 'Üksnes puhastusseadmed oleksid Paides maksnud neli või viis miljonit krooni rohkem.'

Hetkel kuum