Viktoria Korpan • 20. juuni 2002 kell 13:02

Kümnendik Unineti ADSL-klientidest kasutab traadita internetti

Sideoperaator Unineti ADSL-interneti klientidest kasutab 10% ka traadita interneti võimalusi.

Tihti on firmades ühe ühenduse taga kaks paralleelset võrku: üks lauaarvutitele, mis on omavahel ühendatud kaablitega ning teine traadita võrk süle- ja pihuarvutitele, teatas Uninet.

Unineti turundusdirektori Hardi Kinnase sõnul ei pruugi näiteks firmad uude

kontorisse kolides kaabeldust enam teha, kuna lihtsam on seadmed, sealhulgasnäiteks printer, ühendada traadita võrku.

?Selliselt on tagatud töötajate mobiilsus, ning kaob ka vajadus suhteliselt kalli ja töömahuka kaabelduse järele. Loomulikult sõltub see ka firma tegevusalast ja kontori lahendusest,' ütles Kinnas.

Kinnase sõnul on Uninet traadita interneti kasutajate arvuga rahul ning ootab selles osas ka edaspidi stabiilset kasvu.

?Arvestades, et meil on üle 500 ADSL ühenduse, millest suurem osa moodustavad ärikliendid, on suurusjärk viiskümmend traadita interneti klienti väga hea tulemus,' ütles ta. 'Olen veendunud ka selles, et sülearvutite hinnad langevad veelgi, mis suurendab traadita interneti potentsiaalsete kasutajate arvu ka tulevikus.'

Lisaks firmades olevatele traadita ühendustele, on Uninetil avalikud tasuta levialad veel Tallinna Raekoja platsil, Pirita rannas, hotellis Radisson SAS, pubis ?Seiklusjutte maalt ja merelt? ja kobarkinos ?Coca-Cola Plaza? ja uue kohana kohvikus ?Café VS?. Lisaks avatakse järgmisel nädalal ühendused veel neljas söögi- ja joogikohas.

Hetkel kuum