Ülo Toomsalu • 17. oktoober 2002 kell 6:36

PM: Ühiselamu asukad korraldasid pikette Keskerakondna abiga

Mustamäe ühiselamute elanikud kinnitavad, et Keskerakond aitas neil enne võimule tõusmist pikette korraldada, kuid on nüüd nad hüljanud.

Viie Mustamäel asuva ühiselamu elanike initsiatiivgrupi liige Jevgenia Ruzmanova ütles, et inimesed tunnevad end Keskerakonna ja praeguse linnavalitsuse poolt petetuna. Tema sõnul on mitmed linnajuhid, kelle hulgas näiteks keskerakondlasest abilinnapea Jaan Moks, neile öelnud, et Fennovara esindajatega käivad läbirääkimised majade väljaostmiseks, kuid naise kinnitusel on selgunud, et tegelikult linnavõimul sellist plaani pole, kirjutab Postimees.

Ruzmanova märkis, et elanikud soovivad oma korterid erastada, kuid riik jättis nad majade müügiga sellest võimalusest ilma. Kokku elab Fennovara ühiselamutes 695 peret, neist 290 on tema kinnitusel teinud õigeaegselt avalduse oma korteri erastamiseks ja seadusega oleks pidanud neil selleks olema ka võimalus.

Ruzmanova ütles, et Keskerakond aitas elanikel mullu hilissügisel enne võimule tulemist meeleavaldusi korraldada ja joonistas piketiplakateid. ?Nad lubasid, et kui tulevad võimule, siis lahendavad meie probleemi,? rääkis ta. ?Nüüd loodame, et valimised toovad uuesti võimuvahetuse.?

Fennovara juhataja Aleksei Poskat?ov lausus, et linnavõimu esindajad on teda kolm korda kutsunud kohtumisele rääkimaks majade väljaostmisest. Mehe sõnul kohtus ta Mustamäe linnaosa vanema Helle Kaldaga tänavu aprillis Grand Hotel Tallinnas, kus viimane pakkus talle kahe maja eest nelja miljonit krooni.

Suvel pakkus Tallinna elamumajandusameti töötaja Udo Klopets talle majade eest vastu krunte Lasnamäel ning septembris tegi Keskerakonna nimekirjas kandideeriv advokaat talle linnapea nimel pakkumise, et linn maksaks majade eest 15 miljonit krooni.

Poskat?ovi sõnul polnud pakkumised tõsiseltvõetavad, sest majade turuhind on oluliselt kõrgem. Tema hinnangul võiks viie maja hind küündida ligi 85 miljoni kroonini.

Nii Kalda kui ka Klopets kinnitasid eile Postimehele, et pole Poskat?oviga läbirääkimisi pidanud.

Hetkel kuum