Ülo Toomsalu • 18. oktoober 2002 kell 6:34

Pärnu PM: Kihnu poliitiku väitel teda ähvardati

Kihnu vallavolikogu esimees Johannes Leas väidab, et on saanud viimasel ajal ähvardava sisuga mobiilisõnumeid.

'Võin öelda, et minu korterisse on paigaldatud pealtkuulamisaparatuur ja mulle on tulnud sõnumitena mobiiltelefonile ähvardusi,' rääkis Leas, kelle auto üleeile Pärnus põlengus hävis. 'Olen nende asjade kohta politseile vastava avalduse teinud, politsei tegeleb sellega.'

Viimane sõnum tuli Leasele pühapäeva õhtul kella üheteistkümne paiku. 'Sisu jätan enda teada, võib-olla on see uurimise huvides,' ütles juhtunust toibuv volikogu esimees.

Politseile on Leas edastanud nii sõnumid kui telefoninumbrid, millelt need on saadetud. Talle endale pole numbrid tuttavad.

Leas ei taha uskuda, et poliitikas selliseid vahendeid kasutataks. 'Küll on sõnumites olnud, et kui lahkud poliitikast, siis on kõik hästi, kui ei lahku, siis halvasti,' rääkis ta.

Kahtlustused, nagu põhjustanuks rünnaku äritegevuses võlgujäämine, lükkas Leas ümber, väites, et ei Kihnu Liin ega tema eraisikuna pole kellelegi võlgu.

Leas ei kujuta ette, mis võiks Kihnu poliitikas olla nii väärtuslikku, et selles edu saavutamiseks võtta kasutusele äärmuslikud abinõud. 'Minule isiklikult ei oma võim sellist väärtust ega tähtsust, et selle nimel hakata kellegi elu ohtu seadma,' lausus ta.

Pärnu politsei jälitustalituse komissar Andres Sinimeri ütles, et õnnetusjuhtum on üks versioonidest, mille kallal politsei pead murrab.

Mitu inimest avaldas eile kahtlust, et kuna Leas on politseile öelnud, et enne autosse sisenemist võttis ta signalisatsiooni maha, ei saavat kellegi vahepeal autos käimisest juttugi olla.

Hetkel kuum