Tõnu Tramm • 5. detsember 2002 kell 22:00

Volkswagen tegi novembris hüppe ülesse

Novembrikuu uute sõiduautode müük oli pisut tagasihoidlikum, kui oktoobris. Kokku müüdi eesti Autode Müügi ja Teeindusettevõtete Eesti Liidu (AMTEL) andmetel 1169 uut sõiduautot, mis on 114 autot vähem kui oktoobris. Lisaks müüdi 240 uut tarbesõidukit, ekspordiks läks 55 sõidukit. Seega suutsid meie automüüjad novembris maha müüa 1469 uut sõidukit, mis on eelmise aasta novembriga võrreldes 221 autot enam.

Suurimaks tõusjaks oli arvuliselt Volkswagen. Ka müüduim auto oli VW Golf/Bora, mida anti novembris üle 91, sellest lõviosa moodustasid universaalkerega Golf Variandid. Ka teise poolaasta põhitegija Mazda6 ei ole müügis järeleandmisi teinud, novembri kogumüügiks on sellel autol 60. Kui siiani oli kaks Mazda müüjat AS Esma Auto ja AS Vilojett suhteliselt võrdsed, siis pärast Esma Auto uue salongi avamist Paldiski maanteel on Esma juhtohjad enda kätte võtnud: müüginumbrid jagunesid 54:38 Esma Auto kasuks.

Müüduim automark oli jätkuvalt Peugeot, mis juba kolmandat kuud järjest hoiab oma müüginumbrit stabiilselt 150 sõiduauto piirimail. Enam kui 100 auto suuruse müügiga said hakkama ka Volkswagen ja Toyota, Mazdal jäi sajast puudu 8 autot.

Muus osas november erilisi üllatusi kaasa ei toonud. Vaikselt on lahti läinud Volkswageni luksusauto Phaeton müük, oktoobris anti kliendile üle 1 auto, novembris juba 2 autot. Hästi on hakanud minema ka Kial, sest uus Sorento, Carens ja Rio on oma olemuselt ja hinnalt igati vastuvõetavad sõidukid. Tulemuseks juba teist kuud järjest enam kui 40 auto suurune müüginumber, mis septembrikuu 14 auto suurust müüki arvestades on igati korralik tulemus. Langejate poolel on suurema kukkumise läbi teinud Ford, kuid tegemist ei ole mitte niivõrd kehva müügikuuga, kuivõrd sellega, et septembris ja oktoobri müüginumbris kajastus politsei Mondeote riigihange.

Jääb üle vaid oodata, kas detsembri müügitulemus ületab 1221 autot või mitte, sest just niipalju jääb puudu ennustatud 15 000 sõiduauto maagilisest piirist.

Hetkel kuum