Ülo Toomsalu • 4. november 2003 kell 6:15

PM: Rahvaliit ei saanud Õunapuule ministeeriumi

Rahvaliit ei saanud eile koalitsiooni koostöökojas heakskiitu oma tahtmisele moodustada Jaan Õunapuu juhtimisel regionaalküsimustega tegelev ministeerium.

Seega jääb jõusse koalitsioonileppes varem kokkulepitu, mille järgi hakkab siseministeeriumis tööle kaks ministrit - traditsiooniline siseminister ja regionaalminister, kelle tööks on kogu regionaalhalduse valdkonna koordineerimine, kirjutab Postimees.

Regionaalministri haldusalas oleksid ka perekonnaseisualased asjad, samuti usuliste ühenduste ning rahvastiku arvestusega seotud asjad.

Siseministrina on ametis praegu Margus Leivo. Regionaalasju ajava Jaan Õunapuu ametinimetuseks on praegu minister. Seaduseelnõu, mis annaks nn portfelli ka Õunapuule, on praegu Riigikogu menetluses.

Koostöökoda leidis eile, et see valitsuse seaduse muutmise seadus tuleb lõpuni menetleda. Koja nõupidamine kulges osalenute kinnitusel rahulikus toonis erinevalt möödunudneljapäevasest valitsuse kabinetiistungist, kus kired möllasid ja sõnavahetus uue ministeeriumi võimaliku moodustamise ümber kohati teravaks muutus.

Rahvaliidu fraktsiooni esimees Jaanus Männik ütles Postimehele, et tema erakonna seisukohast on regionaalareng sedavõrd oluline, et selle koordineerimiseks oleks eraldi ministeeriumi moodustamine vajalik. Sama mõtet on avaldanud ka Rahvaliidu esimees Villu Reiljan.

Hetkel kuum