ÄP fototoimetus • 17. november 2003 kell 22:00

Erste Bank: Ida-Euroopas potentsiaali Hansapangal

Lisaks märkis Austria pank, et kõige enam võidavad Venemaa Jukose kriisist uued Euroopa Liidu liikmesmaad.

Austria panga ekspertide sõnul on kõige atraktiivsemad maad Poola, Ungari ja T?ehhi. ?Ungari on tehniliselt huvitav, Poola ja T?ehhi turud on väga likviidsed,? kirjutas analüüsi eest vastutav Friedrich Mostböck.

Sektorite osas on panga järjestus järgmine: telekomi-, farma- ja naftasektor. Telekomisektoris on põnevaim Poola Telekomunikacja Polska, kus riik kavatseb oma 15 osaluse lähiajal maha müüa.

Farmasektori väljavaade Ida-Euroopas on panga hinnangul pikaajaliselt hea. Enim soovitab Erste Bank osta Horvaatia farmaatsiafirmat Pliva.

Nafta- ja gaasisektoris tõstavad kursse ühinemis- ja erastamisspekulatsioonid. Ungari Mol peab panga andmetel hetkel läbirääkimisi Poola naftakontserni PKN Orleniga.

Seevastu soovitab Erste Bank tagasi tõmbuda regiooni IT- ja pangandussektorist. ?Tehnoloogiaaktsiad on osaliselt kallimad kui Läänes,? ütles analüütik Henning Eßkuchen. Ka enamik pangapabereid on juba liiga kallid. Potentsiaali näeb ekspert vaid Eesti Hansapangal ja Austria pangal BA-CA, mis ilmselt võetakse tuleval aastal Poola juhtivaktsiate indeksisse Wig 20.

Autor: ÄP

Hetkel kuum