Tallink avab aprillis Helsingi-Tallinn-Peterburi laevaliini

15. jaanuar 2004, 12:48

Tallink Grupp avab aprilli alguses uue laevaliini Helsingi-Tallinn-Peterburi, teatasid firma juhid Helsingis alanud tursmimessil

Reisijaid hakkab liinil teenindama seni Tallinn-Stockholm liinil sõitnud reisilaev Fantaasia. Tallink kavandab sihtsadamatest Helsingist ja Peterburist väljuda korra päevas, teatasid Tallink Grupi juhid Enn Pant ja Keijo Mehtonen täna Helsingis alanud turismimessil Matka 2004.

Tallink Grupi juhatuse esimehe Enn Pandi sõnul on ettevõtte valmistanud uue liini avamist ette viimased pool aastat. 'Piirkonna turismipotentsiaal on väga suur. Usume, et uus laevaliin avardab inimeste reisimisvõimalusi ning elavdab kogu piirkonna majandustegevust. Helsingi ja Peterburi sadamad ning linnavõimud on tundnud uue liini avamise vastu elavat huvi, loodame lõplikud kokkulepped liini käivitamiseks sõlmida lähiajal,' ütles Pant.

Täna väljub Peterburi sadamast üle 260 reisilaeva aastas, Tallink lisab sellele 365 täiendavat reisi. Enn Pandi sõnul pole pikas perspektiivis välistatud uuele liinile ka mõne suurema reisilaeva toomine. 'Kui nõudlust on ja tax free kaubanduse kadumise tagajärgi ei taheta mõista, siis viime ka mõne suurema laeva uuele liinile,' sõnas Pant.

Aprilli algusest Helsingi-Tallinn-Peterburi liinil sõitma hakkav reisilaev Fantaasia võtab korraga peale kuni 1700 reisijat. Laeva pikkus on 136 ja laius 24.6 meetrit. Laevas on 354 kajutit, mis mahutavad 913 reisijat. Fantaasia vahetab Tallinn-Stockholm liinil märtsi lõpus välja liinile saabuv Romantika sõsarlaev Victoria I.

Tallink Grupp on Tallinn-Helsingi ning Tallinn-Stockholm reisijate-ja kaubaeveo turuliider. Ettevõtte annab tööd enam kui kahele tuhandele inimesele. Seoses uute arendusprojektidega tänavu kevadel loob Tallink Eestis täiendavalt üle 500 uue töökoha.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing