EPL: Alexela Oil sammu võrra pankrotile lähemal

28. jaanuar 2004, 08:36

Tallinna ringkonnakohus jättis jõusse linnakohtu otsuse, mis tühistas Alexela Oili võlausaldajate kompromissettepaneku, millega vähendati võlakoormat 90%võrra.

Sellega sai uue hoo sisse firma enda algatatud pankrotimenetlus, mis võib viia ettevõtte likvideerimiseni, kirjutab Eesti Päevaleht.

Alexela Oili juhatuse liikme Heiti Hääle sõnul on ta endiselt veendunud, et võlausaldajate kompromiss oli seaduspärane. Kohus viitas tema sõnul asjaolule, et mingit pettust pole toime pandud, kuid on formaalseid puudusi ? kohtule ei esitatud kompromissi tegemiseks ajutise pankrotihalduri kinnitatud võlgade nimekirja ning sellega rikuti pankrotiseadust. Ringkonnakohtu otsus ei kuulu edasikaebamisele.

Hääl usub, et pankrotti on siiski võimalik vältida ning ettevõte jätkab tegutsemist. Ka pankroti korral ei kao tema sõnul Alexela kaubamärk, kuna sellele leidub kindlasti ostja.

Maksuameti hinnangul on ei saa pankroti väljakuulutamist takistada, kui Alexela Oil ise pankrotti minna soovib.

?Alexela juhid nägid kompromissi kinnitamises varjamatut soovi ettevõte saneerida,? ütles maksu- ja tolliameti pressiesindaja Aivar Pau. ?See võimalus langeb lihtsalt ära, valida on pankrot, mis viib ettevõte likvideerimiseni, või mõni muu tee ettevõtte tegevuse jätkamiseks. Kolmas võimalus on maksuvõlg tasuda ning rahulikult edasi töötada.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing