Pärnu PM: Lidl kaalub Pärnus kahte asukohta

12. veebruar 2004, 08:54

Saksa säästukett Lidl on Pärnus huvi tundnud nii Suur-Jõe 57 kui Papiniidu ristmiku juures asuva kinnistu vastu, ühtegi tehingut pole veel sõlmitud.

Tammsaare puiestee pikendusel Suur-Jõe 57 kuulub Pärnu linnale, mis soovib kinnistule seada 50 aastaks hoonestusõiguse. Vaatamata 385 000kroonisele alghinnale ja heale asukohale Riia maantee - Tammsaare puiestee ristmiku ääres, pakutakse kinnistut juba pikemat aega, sest hoonestamisega kaasneb rida lisatingimusi, kirjutab Pärnu Postimees.

Hoonestaja on kohustatud detailplaneeringu järgi projekteerima ja välja ehitama kinnistuvälise sademevee kanalisatsiooni Riia maantee ristmikult Pärnu jõeni, vajalikud juurdepääsuteed kuni kinnistuni ja Tammsaare puiestee pikenduse Riia maantee ristmikust Suur-Jõe tänavani, samuti Riia maantee ristmiku koos fooride ja tänavavalgustusega ning andma need rajatised seejärel tasuta Pärnu linnale.

Papiniidu ristmiku ääres on toidukaupluste kontsentratsioon ja sellega kaasnev liikluskoormus niigi suur.

Ristmiku ligiduses asub Säästumarket, sellest veidi kaugemal Citymarket, mis mais kolib ristmiku lähedal kerkivasse kaubakeskusesse.

FKSMi kinnisvara projektijuhi Margus Juksaare andmetel pole Lidl Citymarketi senise hoone vastu huvi tundnud. Maja uut omanikku või rentnikku ei soovinud Juksaar veel avalikustada, kuid tema sõnutsi ei hakata seal toidukaupa müüma. Varem on Juksaar tõenäoliseks pidanud mööblikauplust.

Kaupmeeste arvates asub kinnistu, mille vastu Lidl huvi tunneb, Citymarketi vastas Levadia hoone kõrval.

Maailma 20 suurema jaekaubandusettevõtte hulka kuuluv Lidl ei avalikusta oma plaane ega suhtle ajakirjandusega. Kuigi Eestis on asutatud Lidl Holding Eesti OÜ ja Lidl Eesti UÜ ning kauplusekett otsib Eesti Ekspressi veergudel töötajaid, pole äriregistris ega telefonikataloogides ühtegi nende telefoni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing