EL numbrimärgid alates hilissuvest

Tõnu Tramm 20. veebruar 2004, 00:00

?Mingit sundkorras numbrite väljavahetamist ei tule,? kinnitas ARK direktori asetäitja Juhan Kaarpalu, kelle sõnul minnakse uutele EL numbrimärkidele üle järk-järgult vastavalt loomulikule registreerimise protseduurile.

Uued numbrimärgid ei erine senikasutatavatest kuigivõrd. Praegu numbrimärgi keskel asuv ülevaatuse kleebis kaob ära, selle asemel nihkuvad paremale kolm numbrit, tehes vasakule serva ruumi EL sinise taustaga kleebisele, millel kiri: EST.

Sisuliselt hakkavad Eesti numbrimärgid välja nägema samalaadsed kui Soomes üksnes selle erinevusega, et Soomes on esmalt kolm tähte ja siis kolm numbrit, Eestis vastupidi. Ka ei tule Eesti numbritele keskele väikest kriipsu nagu Soomes.

ARK registreerimisosakonna juhataja Sulev Villi sõnul ei toimu kardinaalseid muudatusi numbrimärkide standardites. Seda ei mõõtmete ega erinevate variantide osas. Endiselt saab tellida ka omanimelise numbri. Seda mõistagi juhul, kui maksta paarikümne tuhande kroonine riigilõiv, mille osas Villi sõnul pole samuti mingeid muudatusi ette näha. Arvestama peab vaid sellega, et nime ette tuleb ka sellisel juhul sinine Euroopa Liidu kleebis.

Võimalust näha uutel numbrimärkidel ka registreerimiskohta, mida näiteks Saksamaal märgitakse, Eestis ei tule. ?EL nõue on vaid see, et numbri vasakus servas peab olema sinine EL logo ja asukohariigi tunnus. Kogu ülejäänud standardi otsustab iga riik eraldi ning mingit ühest nõuet ei ole,? kinnitas Vill.

Kes tahab oma autole olemasoleva numbri asemel uut EL numbrit, saab selle välja vahetada üsna lihtsalt, tellides numbritootjalt duplikaadi, millega ei kaasne riigilõivu. Praeguse tootja juures maksab duplikaadi tellimine 265 krooni, milliseks kujuneb hind, selgub pärast uute numbrite tootja selgumist. ?Protseduur on selline, et hetkel on meie väljatöötatud standard arvamusküsitlusel Eesti Standardikeskuses, pärast seda uus standard kinnitatakse ning võetakse vastu. Seejärel kuulutatakse välja riigihankekonkurss uute numbrimärkide valmistaja leidmiseks,? selgitas Vill, kelle sõnul on lootust, et alates suve lõpust peaksid esimesed EL numbrimärgid väljastamiseks valmis olema.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing