PM: Tallinn uurib lepingu muutmiseks Falck Eesti raamatupidamist

27. veebruar 2004, 07:55

Falckiga sõlmitud parkimislepingut muuta tahtev linnavõim uurib erafirma raamatupidamist, et välja selgitada, kui suured on täpselt Falcki kulud ja tulud.

Tallinna abilinnapea Jüri Ratase sõnul koostavad linnaametnikud praegu koos Falcki töötajatega erafirma raamatupidamist aluseks võttes analüüsi, mis peab näitama, kui suurt tulu Falck parkimisest saab, kui suur on firma kulu parkimise korraldamisel ja kuidas kulu jaguneb, kirjutab Postimees.

«Meievahelises lepingus on punkt, et võime paluda raamatupidamislikku ülevaadet,» lausus Ratas. «Seda me nüüd ka teeme.» Ta lisas, et vähemalt viimase kahe aasta sees pole linn Falcki raamatupidamist uurinud, lähtudes arvestustes firma enda teatatud kuludest ja tuludest.

Ratas lausus, et analüüs peaks valmima järgmisel nädalal, mille järel linn jätkab läbirääkimisi parkimislepingu muutmiseks, et suurendada enda osa linna parkimistulust.

Praegu saab Falck 45 protsenti ja linn ülejäänu parkimistuludest. Samas ei nõua ligi 40 protsenti kogu parkimistuludest andev mobiiliga parkimine Falckilt muud tegevust, kui lepingute sõlmimist mobiilioperaatoritega ja laekuva raha ülekandmist linnale.

Ratase sõnul on võimalik parkimistulu jagunemist ümber teha kahel moel - kas muuta kogu parkimistulu jagunemist linna ja Falcki vahel või lahterdada parkimistulu osadeks (nt mobiiliga parkimine, parkimispiletite müük jne) ning jaotada igaüht ise viisil.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing