Baltika tulemused jahmatasid eksperte

Annika Matson 01. märts 2004, 00:00

?Esmapilgul on numbrid kohutavad,? möönis Suprema turgude osakonna juhataja Sten Sumberg. Ta lisas, et näitajatesse tuleb siiski korralikult süveneda ja jälgida, millised on trendid.

LHV maakler Henno Viires märkis, et Baltika hind on langenud nii madalale, et pärast tulemuste avaldamist asus osa kliente aktsiat põhjast ostma, sest palju langusruumi aktsial enam olla ei saa.

?Baltika hind on kukkunud sinnamaani, et börsi reglemendis fikseeritud 15protsendiline erinevus võrdlushinnast ei võimalda enam ostuhinda välja panna, müügihind on täpselt viimane selle limiidi sisse mahtuv hind,? lisas Viires. Baltika aktsia hind langes reedel üle 18%, 21,44 kroonini.

?Tundub, et ettevõtte juhi Meelis Milderi viimase aasta jooksul nii aktsia- kui ka võlakirjainvestoritele antud tulevikunägemused on olnud eksitavad,? ütles anonüümsust palunud analüütik. Tema sõnul on kaks varianti: kas Baltika ärimudelit ei olegi võimalik praktikasse viia või on tegemist vähese pühendumisega.

Hansabank Marketsi peaanalüütik Urmas Riiel ütles, et Baltika aktsia hinnasiht ja soovitus on ülevaatamisel. Suurt kahjumit ta kommenteerida ei soovinud, nagu ka Ühispanga analüütik Meelis Angerma.

Ühispanga Kasvufondi fondihaldur Sulev Raik märkis, et fondile kuulub 11650 Baltika aktsiat. Tema sõnul on nii Baltika positsiooni loomine kui ka realiseerimine aeganõudev. ?Vabalt kaubeldavate aktsiate osakaal Baltikas on kõrge, ligi 43%, aga likviidsus on madal ja hind kõikuv,? möönis Raik.

Baltika väikeaktsionär Jaan Hiio, kellele kuulub 37 000 aktsiat, ütles rekordilisest kahjumist kuuldes, et hakkab mõtlema aktsiate müügi peale.

10160 aktsia omanik Priit Õunap märkis, et tema hetkel aktsiaid müüa ei kavatse. ?Olen pikaajaline investor ja loodan ikka, et firma hakkab varsti kasumit teenima,? ütles ta.

Baltika sai eelmise aasta IV kvartalis 32,6 miljonit krooni kahjumit ? aasta varem teeniti sel ajal miljon krooni kasumit.

Väga suure osa Baltika kahjumist andis firma andmetel valuutakursi langus. ?Kuna pehmed valuutad langesid mullu samamoodi kui dollar, saime 6,5 miljonit krooni kahjumit,? ütles Baltika finantsdirektor Ülle Järv. Ta lisas, et Baltika tegeleb hetkel koos Hansapanga ja Nordea pangaga valuutariski maandamise programmi välja töötamisega.

Baltika käive kasvas eelmisel aastal 2,3%, 496,7 miljonile kroonile, IV kvartalis oli käibe kasv ligi 6%, 131,4 miljonile kroonile.

Baltika juhatuse esimees Meelis Milder märkis reedel, et selle aasta jaanuaris oli Baltika käive 40,6 miljonit krooni, mis on 10% rohkem kui eelmise aasta samal perioodil. Jaanuari kahjum oli 4,5 miljonit krooni, mis on 33% parem, kui eelmise aasta samal kuul.

Veebruari prognoositav käive on 42 miljonit krooni, mis on mulluse veebruariga võrreldes 14% paranemine. ?Kasumit veel lubada ei julge,? ütles Milder.

Baltika aktsia 45krooniseks hinnanud Hansabank Markets lubab selle üle vaadata. Hansabank Marketsi peaanalüütiku Urmas Riieli sõnul on Baltika aktsia hinnasiht ja soovitus ülevaatamisel. Hansapanga investeerimisüksuse analüütikute senine hinnasiht oli 45 krooni ja soovitus ?hoia?.

Ühispanga analüütiku Meelis Angerma senine hinnasiht Baltika aktsiale on 36 krooni ja soovitus ?vähenda?.

Pärast Baltika mulluse II kvartali rekordilise, 9,3 miljoni krooni suuruse kahjumi avalikustamist soovitas Hansabank Markets Baltika aktsiat osta, Ühispank seevastu kaalus vähendamise soovituse muutmist otseseks müügisoovituseks. Äripäev kirjutas eelmise aasta 6. augustil, et Baltika aktsia saab vastukäivaid soovitusi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing