Maksuamet on tänaseks tagastanud üle 120 miljoni krooni

03. märts 2004, 16:14

Tänase seisuga on maksu- ja tolliamet tagastanud enammakstud tulumaksu rohkem kui 120 miljoni krooni ulatuses.

?Tulumaksu on deklareerinud 164 830 isikut, nendest 123 104 läbi e-maksuameti, seega on läbi elektrooniliste kanalite esitatud 75 % tuludeklaratsioonidest, ? ütles maksu- ja tolliameti pressiesindaja Liis Plakk. Tulumaksu on tagastatud 69 245 isikule kogusummas 120, 41 miljonit krooni.
Plakki sõnul ennustab amet, et kokku esitavad inimesed umbes 400 000 deklaratsiooni. Eelmisel aastal esitati ligi 388 000 tuludeklaratsiooni. Seega oli kolmapäevase seisuga esitatud 41 % oodatavatest deklaratsioonidest.
Plakk ei osanud öelda, kui palju on deklareerinute hulgas eluasemelaenu intressid kirja pannud isikuid. Ta lisas, et eluasemelaenu intresside osas hakkab amet tagastusi tegema järgmisel nädalal.

Inimesed, kes tunnevad huvi, kuidas edeneb nende deklaratsiooni menetlemine ja millal on lootust enammakstud tulumaks tagasi saada, saavad seda teha interneti kaudu või helistada abi saamiseks ameti infotelefonile 1181. Kui maksuhaldur soovib täiendavaid dokumente, võtab ta kliendiga ise ühendust.
?Viie tööpäevaga tagastatakse enammakstud tulumaks ikkagi ainult probleemivabade ja täiendavat füüsilist kontrolli mittevajavate e-deklaratsioonide puhul. Tänase seisuga on 80 % esitatud deklaratsioonidest
probleemivabad ja tulu saadakse tagasi viie tööpäeva jooksul,? kinnitas Plakk.
Näiteks kolmapäeval tagastas maksuamet enamakstud tulumaksu 19 184 290 krooni 10 719 isikule, kes olid oma tulu deklareerinud alles esmaspäeval.
Plakki sõnutsi on enamus mittetagastamisi seotud asjaoluga, et maksu- ja tolliametile ei ole laekunud eeltäidetud deklaratsiooni jaoks andmeid selleks kohustatud asutustelt, mistõttu amet peab tuludeklaratsiooni füüsiliselt kontrollima.
?Näiteks pole koolitusasutused tähtaegselt esitanud andmeid koolituskulude kohta. Selle taga on hetkel umbes 40% seisvatest tagastustest,? rääkis Plakk. ?Krediidiasutused, va. Hansapank ja Ühispank, ei ole edastanud informatsiooni inimese tasutud eluasemeintressi kohta. Ligi 20% mittetagastamistest on seotud sellega, et deklareeritud andmed ei lange kokku sellega, mida deklareeris tema eest tööandja.?
Lisaks ei tagastata enammakstud tulumaksu viie tööpäeva jooksul ka isikutele, kellel on maksuvõlg
Päevas saab maksuameti infotelefon umbes 3000 kõnet. Ülekoormuse leevendamiseks lisas amet 1. märtsil infoliinile juurde täiendavaid töötajaid, kokku vastab tippajal telefonile 26 töötajat. Keskmiselt deklareerib päevas e-kanalite kaudu tulu üle 10 000 inimese.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing