Ülo Toomsalu • 4. märts 2004 kell 6:07

EPL: Tallinna volikogu üritab omale palka tekitada

Tallinna linnavolikogu arutab täna volikogu liikmetele istungitasude taastamist, Riigikogu eeskujul kavandatakse aluseks võtta möödunud aasta keskmine kuupalk.

Praegu hüvitab linn vaid volikogu ja halduskogu komisjonide töös osalemise, istungitel osalemise tasu kaotati ühehäälselt aasta tagasi enne Riigikogu valimisi. Täna volikogu istungil arutusele mineva eelnõu järgi hakataks volikogu ja halduskogu liikmetele taas igakuist kompensatsiooni maksma, kirjutab Eesti Päevaleht.

Keskerakonna fraktsiooni liikmete Jaak Vihmandi ja Margarita T?ernogorova algatatud eelnõu arutamist on detsembrist saadik mitmel korral edasi lükatud, nüüd on nii õigus- kui ka rahanduskomisjon teinud sellele kümneid parandusettepanekuid.

Opositsioonilise Res Publica fraktsiooni esimees Kaupo Reede ütles, et on põhimõtteliselt hüvitiste maksmise vastu.

Tema sõnul kujundas erakond juba enne valimisi seisukoha, et volikogu tööd ei tehta raha pärast.

Reede tuletas meelde, et aasta tagasi võeti istungil osalemise hüvitiste kaotamise otsus vastu ühehäälselt: ?Siis olid poolt ka Kesk- ja Reformierakond,? meenutas Reede. ?Pealegi on volikogul ebaeetiline määrata iseendale palka. See oleks teine asi, kui tasu määrataks järgmisele koosseisule,? hindas Reede.

Ametiühingute Keskliidu esimees Harri Taliga leidis, et sõltuvalt metoodikast on keskmine kuupalk üsna kõrge, võrreldes nende palkadega, mida inimesed tegelikult saavad. ?Minu isiklik arvamus on, et keskmine kuupalk ei ole õige alus töötasu maksmiseks, selles ei ole mingit loogikat,? ütles Taliga.

Hetkel kuum