Hansapanga aktsia purustas reedel 400 krooni piiri

Annika Matson 29. märts 2004, 00:00

Hansapank teeb aktsionäride korralisele üldkoosolekule 19. aprillil ettepaneku korraldada fondiemissioon.

Aktsiakapitali suurendamise tulemusena omandavad kõik aktsionärid, kes on selle aasta 4. mai kella 8.00 seisuga kantud aktsiaraamatusse, iga olemasoleva aktsia kohta kolm uut aktsiat.

Suprema turgude osakonna juhataja Sten Sumberg ütles, et viimasel päeval-kahel on Hansapanga aktsia tõusu toetanud fondiemissiooni uudis. Ta lisas, et Balti riikide turud on ka muidu väga tugevad. Loodetakse, et see mõjub aktsiale positiivselt. ?Aktsia hinna tõusu taga on välismaised institutsionaalsed investorid, sest väikeinvestorid Eestis turgu ei liiguta,? ütles Sumberg. Ta lisas sealjuures, et nende USA partnerfirma Auerbach Grayson viimasel ajal väga aktiivne olnud ei ole, sest likviidsus on olnud kehv.

Ka LHV maakler Henno Viires on seisukohal, et Hansapanga aktsia tõusu taga on fondiemissiooni positiivne mõju. ?Aktsia tõuseb pärast splitti, sest ta tundub psühholoogiliselt odav,? ütles Viires. Ta lisas, et käibed ei ole siiski väga suured olnud.

?Hansapanga aktsia hind on hetkel igasuguse sideme ettevõtte majandustulemustega kaotanud ja liigub puhtalt psühholoogilistel põhjustel edasi,? manitses Viires. Ta lisas, et tema seda aktsiat siiski ei ostaks.

?Ei imesta, kui näeksime enne splitti ehk neljandat maid veel tunduvalt kõrgemaid tasemeid,? ütles Viires. Tema sõnutsi pole 10protsendiline tõus enne spliti tähtpäeva mingi probleem.

Ka Suprema ekspert on seisukohal, et Hansapanga aktsia trend on jätkuvalt üles, kuigi vahel võib ka langusperioode sisse tulla. ?Ei üllataks lähiajal 418 krooni ehk 26,7 euro tase,? märkis Sumberg.

Hansapank teeb fondiemissiooni, suurendades aktsiakapitali aa?io arvel

2 380 263 270 krooni võrra, lastes välja 238 026 327 uut

B-seeria lihtaktsiat nimiväärtusega 10 krooni, teatas pank börsile.

?Ma isiklikult olen seda uudist juba mõnda aega oodanud, sest pangal on mitmeid aastaid suur aa?io jääk,? ütles Ühispanga analüütik Sander Danil.

Fondiemissioonil ei ole tema sõnul mingit otsest mõju ettevõtte õigustatud väärtusele, sest see tähendab ainult muutust omakapitali struktuuris, kuid üldjuhul on sellel teatav positiivne mõju aktsia likviidsusele.

Hansapanga aktsionäridele tähendab fondiemissioon, et nende ühest aktsiast saab neli aktsiat ning alates 4. maist hakkab ta maksma 25 protsenti senisest hinnast ehk reedese seisuga ligi 100 krooni. Reedel maksis aktsia ligi 403 krooni.

LHV maakler Henno Viires märkis, et aktsionäridel pabistada ei maksaks, sest spliti tegemise hetkel jääb tema aktsiaportfelli väärtus samaks.

?Kuidas aktsia hind edaspidi liikuma hakkab, seda on raske prognoosida,? ütles Viires.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing