PM: Lufthansa kaalub otselende Münchenisse

02. aprill 2004, 08:02

Lufthansa kaalub lisaks Frankfurdi lennuliini avamisele otselende Tallinnast ka Münchenisse.

Lufthansa Balti juhi Robert Karli sõnul ei häiri neid Frankfurti lendamisel ka tõsiasi, et Estonian Air sinna juba sõidab ning kuue aasta eest oli Lufthansa ise sunnitud oma lennud sinna lõpetama. «Aeg on vahepeal edasi läinud ning ma usun, et kogu lennundus liigub tõusuteel,» lausus ta.

Esialgu lendab Lufthansa Frankfurti seitsmel päeval nädalas pärastlõunati. Estonian Air lendab samal liinil kuus korda nädalas, põhiliselt ennelõunati. Karli sõnul on lennufirma prioriteediks eelkõige transiitreisijad, sest turistide silmis ei ole Frankfurt kuigi atraktiivne sihtpunkt, kirjutab Postimees.

Tulevikus ei välista ta ka Müncheni liini avamist, sest see sihtpunkt on Saksamaal tõusmas järjest olulisemaks transiitsihtkohaks, kust lennud lähevad edasi maailma väga erinevatesse paikadesse. Millal liin võiks käivituda, ei taha ta ennustada.

Estonian Air alustab Müncheni-lendudega 16. mail ning firma pressiesindaja Epp Alatalu sõnul on müük seni läinud päris hästi.

«Selgelt võib eristada kahte populaarset hooaega ? kolme suvekuud ning järgmise aasta talve,» rääkis ta. Aasta keskmiseks täitumuseks loodetakse saavutada 61 protsenti.

Robert Karli kinnitusel on igati hästi käima läinud ka Frankfurdi liini müük ning seda suuresti tänu liini avamisega kaasnevale sooduskampaaniale, mille raames saab nii Euroopasse kui Ameerikasse lennata mõne tuhande krooniga. Näiteks aprillis on liini täitumuseks praeguseks juba 84 protsenti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing