Sotsialistid hukutavad Eesti

Igor Gräzin 19. aprill 2004, 00:00

otsialistlik ähvardus Toomas Hendrik Ilveselt ( Meie rikkus on ajud, mitte maksusüsteem) ärimeestele ja töövõtjatele siinsamas ajalehes kõlas: Eestis kehtiv maksusüsteem ei puutu Euroopa Liidus asjasse. Selle kaitsmise asemel tulevat ?hoida ajusid!?

Taolist on kuuldud varemgi ? ?elu läheb paremaks, elu läheb lõbusamaks? (Stalin), või ?ökonoomika olgu ökonoomne? (Bre?nev). Kuid valvsaks ei tee mitte loosung ise, vaid selle ajastus ja selle taha peidetud mõte.

Eesti maksusüsteemi omadused ? suhteliselt madal maksumäär, maksude ja nende tasumise lihtsus, ettevõtluse ja ühiskonna käsutusse jäävate tootlike fondide kaitse jne ? on tegelikult selle majandusliku edu taga, mille oleme saavutanud.

Majandusliku edu all mõtlen stabiilselt kiiret majanduskasvu, mis tähendab mitte üksnes üldise elujärje paranemist kõigile, vaid ka uusi töökohti ja kasvavat sotsiaalset turvalisust. Vasakpoolitsevatele poliitikutele ei tule pähegi, et viimane kui sent pensioniraha, töötutoetust, isegi rõhuv enamus mistahes kultuuri- ja spordiprogrammidest ja heategevusest on lõppastmes pärit sellestsamast ettevõtlusest, mille madalaid makse peetakse ebaolulisteks.

Olnuks see maksusüsteem ebaoluline, poleks ei Saksamaa kantsler ega Rootsi peaminister raevus meie fiskaalpoliitika üle ? meie maksusüsteemis tajutakse ohtu oma konkurentsivõimele ja piiri senisele priiskamisele Saksa ja Rootsi tööinimeste arvelt.

Kui sotsialiste huvitab ?ajude? hoidmine Eestis, siis oleks aeg küsida: mis oleks see, mis neid Eestis hoiaks? Töökohad, normaalne palk, vabadus ja eneseteostus. Kui neid võimalusi aga ei taga normaalne ettevõtluskeskkond ja normaalselt maksustatud tulud, siis mis seda teeb? Ebanormaalselt maksustatud tulud. Raha, mis korjatakse sotsialistide eneste kätte nende poliitiliste unelmate teostamiseks.

Sotsialistlikud suurprojektid Eestis on üsna värsked: kümned miljonid nõututele raudtee erastamise nõunikele ja energeetika säilitamine sotsialistliku ettevõtlusena (tulemuseks paratamatu hinnatõus). Märgikampaania ?Welcome to Estonia? ? muide, mis welcome see on, kui teeme maksusüsteemi, mis on sama hull kui mujal Euroopa Liidus?

Üleüldse ? suur osa erastamis-ärastamiskampaaniast ja tervishoiu viimisest tänasesse nutusesse seisu, see kõik on mõõdukate, sotsialistide ja nende igasuguste kolleegide võimutsemise tulemus seal, kus nad asjadele ligi said.

Vastupidi ? tänu arukale ja ausale maksusüsteemile ja üliedukale kroonirevolutsioonile on Eesti saavutanud tänase seisu, mis asetab ta oma arengus ettepoole enamikest Euroopa Liidu riikidest. Meie dünaamika on õige: me kasvame, kosume, aga Euroopa Liit seisab paigal, priiskab ammuilma teenituga ja elab teiste arvelt ja võlgu. Saksamaa ja Prantsusmaa eelarvedefitsiidi peab kinni maksma teiste hulgas ka Eesti.

Kui võrrelda Euroopa Liitu Titanicuga enne saatuslikku kokkupõrget, siis on sotside üleskutse üsna hirmuäratav: mitte õpetada, vaid õppida kaptenilt, kes kohe-kohe põrutab vastu jäämäge.

Mitte eralduda, vaid lõimuda ? see tähendab mitte minna päästepaatidesse, vaid otse jäisesse merepõhja ja mitte vastu võidelda, vaid kaasa lüüa ning kasutada laeva päästevahendina üksnes laulu ?Jumal sul ligemal?. Ja võrdlus Titanicuga on kohane: USAga võrreldes kolmveerandi tasemel olev Euroopa Liit jõuab USAle järele ainult oma fantaasias.

Muide, kas idee jõuda järgi ja mööduda USAst ei tule tuttav ette? See oli ju Hru?t?ovi loosung! Brrr, külmavärinad võtab ihule.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing