Vihm ja külm binoklit ei sega

Indrek Kald 30. aprill 2004, 00:00

X-100 on väike ja vastupidav pritsmekindel binokkel, mille muudab silmatorkavaks kaasaegne väljanägemine. Baariumkroonklaasist prismad ja mitmekihiliselt kaetud läätsed kompenseerivad selle klassi binoklite vähest valgusjõudu ning parandavad seadme teravust halbades valgustingimustes. Mugavust lisavad suurema vaatevälja tarbeks disainitud okulaarid ja standardvarustusse kuuluvad kummist pehmendustega okulaaripikendused. Väikese ja 300 grammi kaaluva X-100 teravustamismehhanism töötab kergelt, on täpne ning selle korpus istub kindlalt käes. Binokli lähim teravustamiskaugus on 3,5 meetrit. Ühe kilomeetri peal on nähtava ala laius 114 meetrit. See väike kaaslane sobib kaasa võtmiseks nii loodusmatkale kui ka teatrisse. Komplekti kuuluvad kott, puhastuslapp ja okulaarikatted. X-100 maksab 1390 kr, garantii kehtib kümme aastat.

See Hollandi firma mudel sobib nõudlikule kasutajale. Vastupidavat binoklit on kindel ja mugav käes hoida tänu libisemis- ja põrutuskindlale kummikattega korpusele. X-400 kaalub 680 grammi. Väljakeeratavad okulaaripikendused muudavad binokli kasutamise mugavaks ka prillikandjatele. Binokkel on vee- ja udukindel, see omadus võimaldab seadet kasutada ka rasketes ilmaoludes. Binokli läätsed on kaetud mitmekordsete valguse peegeldumist neutraliseerivate kaitsekihtidega, mis tagavad tugeva valgusjõu ka hämaruses. Tänu baariumkroonklaasist prismadele ning värvimoonutuse suhtes korrigeeritud nn apokromaatilistele läätsedele on binoklist nähtav kujutis selge ja loomulike värvidega. Okulaari- ja objektiivikatted saab kinnitada binokli rihma külge. Binokli lähim teravustamiskaugus on kaks meetrit. Ühe kilomeetri peal on nähtava ala laius 122 meetrit. X-400 maksab 4290 kr, garantii kehtib kümme aastat.

Monarch-seeria binoklite omapäraks on nn roof-prisma ? suurendatud on valgusläbivust ja resolutsiooni. Roof-prismad on muutumas binoklites üha populaarsemateks, seda tänu nende väiksemale kaalule ja kompaktsetele mõõtudele. Kuna roof-prismade tootmine on keeruline ? nõutud on suurim täpsus ?, esineb suuri erinevusi tootjate kvaliteedis. Nikon Monarch 10×42 juures väärib esile toomist suur läbivaateava, mis on mugav pikaajalisel kasutamisel, sobides eriti prillikandjatele. Samuti on tegemist vee-, udu- ja põrutuskindla binokliga. Selle lühim teravustuskaugus algab 2,5 meetrist. Ühe kilomeetri peal on nähtava ala laius 105 meetrit. Binokkel kaalub 610 grammi. Nikon Monarch 10×42 maksab 6800 kr, garantii kehtib kümme aastat.

Pentaxi mudel DCF XP peaks tagama selge vaate igasugustes tingimustes. Lämmastikuga täidetud DCF XP seeria binokkel on veekindel, korpus ennetab udu ja kondensatsiooni teket läätsedele ka karmis ja sajuses ilmas. Binokkel on disainitud selliselt, et silma asend binokli suhtes sobib ka prillikandjatele. Kõrge resolutsiooniga roof-tüüpi prismad on hea valgusjõuga. Binokli dioptrilise korrektuuri kettal on stoppasendid, mis välistavad soovimatuid muudatusi binokli seadistuses. Pentaxi binoklil on unikaalne sisemine teravustamissüsteem. DCF XP kaalub 500 grammi. Lähim vaatekaugus on 1,5 meetrit. Ühe kilomeetri peal on nähtava ala laius 114 meetrit. DCF XP maksab 5590 kr, garantii kehtib ühe aasta.

Mullu disainiauhinnaga pärjatud veekindel ja kummikattega binokkel EXWP I sobib rasketes ilmastikuoludes töötamiseks. Olympus on seest täidetud lämmastikuga, mis aitab udu vastu ja takistab läätsedele vee kondenseerumist. Samal põhjusel on hea seda binoklit kasutada talvel. Läätse lähim kaugus silmast on piisav selleks, et binokli kasutamiseks mitte prille eest võtta. EXWP-l on tugev valgusjõud, mis aitab hämaruses binokli kasutamisel. Olympus 8×42 EXWP I kaalub 650 grammi. Binokli lähim vaatekaugus on kolm meetrit. Ühe kilomeetri peal on nähtava ala laius 110 meetrit. Olympus 8×42 EXWP I maksab 5300 kr, garantii kehtib ühe aasta.

Väike ja sarnaselt teise Olympuse mudeliga seest samuti lämmastikuga täidetud veekindel binokkel. Ultraviolettkaitsega binokkel kaalub 350 grammi. Lähim vaatekaugus on kolm meetrit. Ühe kilomeetri peal on nähtava ala laius 96 meetrit. Olympus 8×25 WP I maksab 2400 kr, garantii kehtib ühe aasta.

Suhteliselt soodsad Action-seeria binoklid on Nikoni toodete seas ühed populaarsemad. Action EX seeria on valikus uusim, erinedes eelmistest Action-seeria mudelitest suurendatud niiskus- ja põrutuskindlusega. 985 grammi kaaluv binokkel on laia vaatevälja ja sfääriliste klaasidega. Action EX 10×50 lähim vaatekaugus on 6,4 meetrit. Ühe kilomeetri peal on nähtava ala laius 114 meetrit. Nikon binoklid on segmenteeritud tootesarjadesse, alates tavakasutajatele mõeldud taskubinoklitest kuni professionaalidele suunatud tippmudeliteni. Binoklid erinevad kasutusvõimaluste, mugavuse, tehniliste omaduste ja hinna poolest. Nikon Action EX 10×50 maksab 3000 kr, garantii kehtib kümme aastat.

Hea välitingimustes kasutamiseks mõeldud binokkel, mis sobib kätte kui kinnas. Kindel kummist korpus andestab ka mustuse ning pisemad täkked. Lähim vaatekaugus on üheksa meetrit. Ühe kilomeetri peal on nähtava ala laius 114 meetrit. XCF kaalub 870 grammi. Pentax XCF 10×50 maksab 1525 kr, garantii kehtib ühe aasta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:40
    Otsi:

    Ava täpsem otsing