Tippjuhtide palk Venemaal suurem kui Lääne-Euroopas

13. mai 2004, 12:22

Venemaa tippjuhtide sissetulekud on suuremad kui paljudes Euroopa riikides, selgus konsultatsioonifirma Watson Wyatt LLP uurimusest.

Põhjuseks on Venemaa kiire majanduskasv ning vaid 13% maksumäär, vahendas Bloomberg.

Tippjuht Vene firmas, mille käive on vähemalt 25 miljonit eurot, teenib tulu- ja sotsiaalmaksu mahaarvamise järel rohkem kui need 108 000 eurot aastas, mis teenivad keskmiselt Suurbritannia, Saksamaa, ?veitsi, Hispaania ja Luksemburgi tippjuhid,? ütles Watson Wyatti konsultant John Lewis.

?Parimate inimeste palkamise poolest on Venemaa äritegemiseks kallis koht,? ütles Lewis, avaldamata siiski Venemaa tippjuhi keskmise palga suurust. See seletab ka asjaolu, et Venemaa on maailmas kolmandal kohal miljardäride arvult ning Moskva on elukalliduselt maailma riikide seas kuuendal kohal.

Poolas, T?ehhis ja Ungaris on tippjuhi palk Lääne-Euroopaga võrreldes 40% väiksem, kuid peaaegu kahekordne teiste riikidega võrreldes, mida uurimus käsitles ? Bulgaaria, Horvaatia, Leedu, Rumeenia, Serbia ja Montenegro, Slovakkia, Sloveenia, Türgi ja Ukraina. Kui neile kolmele lisada Venemaa, kasvab keskmine aastapalk 146 000 eurole.

?Venemaa ja Poola võtavad Euroopa kõige paremini makstud tippjuhtidele kiiresti järele,? ütles Lewis.

Uurimuses küsitleti 982 firmat.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing