Programmeerijad Tartus otsitud tööjõud

Gea Velthut-Sokka 17. mai 2004, 00:00

Tartus Plaskuna tuntud kontorihoone seitsmendal ja osaliselt kaheksandal korrusel laiutav Playtech Estonia otsib läbi CV-Online 43 töötajat ? programmeerijaid, disainereid ja projektijuhte. Mullu võttis firma tööle 50 uut inimest, muutes konkurentsi professionaalsete IT-inimeste pärast Tartus üliteravaks.

?Inimesi praegu veel leiab, kuid üha enam tuleb selleks pingutada,? ütles Playtech Estonia juhatuse liige Martin Sieben. Ettevõte ostab ka teistest firmadest inimesi üle.

Teise juhatuse liikme Lauri Kikerpilli sõnul on hea tegija enda juurde meelitamiseks kaks võimalust ? pakkuda uusi väljakutseid või rohkem palka. ?Pakume mõlemaid,? nentis Kikerpill.

Põllumajanduse registrite ja informatsiooni ameti (PRIA) IT-osakonna juhataja Olaf Laurissoni sõnul on neilt päris mitu inimest just Playtechi läinud. ?Eks riigiametisse tööjõu leidmine ole probleem alati, kuid tuleb tunnistada, et viimase aasta jooksul on kõvasti raskemaks läinud. Playtech pakub lihtsalt palju paremaid tingimusi,? ütles ta. ?Palgavahe on mitmekordne.? Riigisektoris teenib kõrgharidusega programmeerija 6000 krooni kuus.

Playtechi tegemistel hoiab teravalt silma peal ka Regio, IT-meeste palga ja töötingimuste määramisel tuleb konkurendiga arvestada. Kedagi otseselt seni Playtech Regiolt üle ostnud ei ole.

?Konkurents hea tööjõu pärast on Tartus tõesti tihe,? lausus Regio juhatuse esimees Teet Jagomägi. ?Õnneks mitte veel nii suur, et ei julgeks oma töötajate nimesid ja telefoninumbreid koduleheküljele üles panna.?

Playtechi emafirma on Küprosel registreeritud Playtech Cypros LTD, peakontor asub Iisraelis Tel Avivis. Firma alustas tegevust 1999. aastal ja on täna üks kahest maailma suurimast internetikasiinode tarkvara tootvast, arendavast ja haldavast firmast. Kodulehekülje andmetel töötab Playtechis kokku 115 inimest.

Tartus töötataksegi välja kõik uued tooted ja tehakse ka valmis. ?Hetkel oleme koguni alarahvastatud,? ütles Sieben. ?Uusi inimesi vajame juba allkirjastatud lepingute täitmiseks.? Playtech Estonia laieneb Plaskus ka 13. korrusele ning on hoone suurim rentnik.

Jagomägi näeb konkurentsis tööjõu pärast ka head poolt.?Tänu Playtechile võib loota, et Tallinna läinud programmeerijad hakkavad vaikselt Tartusse tagasi tulema,? ütles ta. ?Kui nad suudavad 40 uuest töötajast kasvõi neli Tallinnast kohale meelitada, siis müts maha. Ma teeks kohe Tartu linnavalitsusele ettepaneku ettevõtlusauhinna andmiseks.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing