Oskamatu koristaja rikub sisustuse

Kristo Mäe 16. juuni 2004, 00:00

?Kodukoristusega tegelevad Eestis veel pahatihti kellegi tuttavad ?vanatädid? või halvemal juhul isegi kuulutuse kaudu leitud inimesed. Nood ei tea aga kahjuks tänapäevastest pinnakattematerjalidest ega puhastusvahenditest enamasti suurt midagi ja võivad oma teadmatuses paha aimamata uued materjalid ära rikkuda,? ütles Virtin Teenus OÜ müügijuht Paul Lippasaar.

Koristusfirmat valides soovitab Lippasaar uurida teenusepakkuja varasemat kogemust ja kehtiva kindlustuslepingu olemasolu. Turvalisuse tagamiseks tuleks koristusfirmaga sõlmida leping. ?Teenusepakkujat valida on ilmselt keeruline, kuna kodus hakkab käima ju täiesti võõras inimene,? möönis Lippasaar. Tema sõnul tasuks ka pärida, kas ja kuidas ettevõte oma töötajate tausta kontrollib. ?Meie uurime kõikide oma töötajate tausta ka karistusregistrist, vestleme nendega, võimalusel küsitleme varasemaid tööandjaid ja jälgime neid koolitusel. Vähimagi kahtluse puhul inimest tööle ei võeta,? rääkis Lippasaar.

Lippasaare sõnul tellitakse kodudesse praegu veel küll põhiliselt suurpuhastust, kuid iganädalase koristuse tellijate osakaal suureneb pidevalt. Lippasaare hinnangul on selle põhjuseks see, et inimesed on hakanud järjest rohkem oma aega hindama. Sellist suundumust kinnitab ka OÜ Kyyrix konsultant Pilvi Sups.

Suurpuhastust teevad tavaliselt spetsiaalsed meeskonnad, kellel on vajalikud masinad ning kemikaalid. Iganädalast koristust käib Lippasaare sõnul tellija juures tegemas kindel koristaja, kes on kliendi soovidega kursis. ?Enamasti käivad kodukoristajad kliendi juures nii, et klient ise neid ei näegi. Õhtul koju jõudes on lihtsalt kõik puhas ja korras,? rääkis Lippasaar.

Kodukoristuse puhul tehakse tavaliselt üldine ruumipuhastus: võetakse tolm, põrandad pühitakse ja pestakse ning puhastatakse vaibad ja pesuruumid. Kui endal pole jõudu või oskusi, siis saab lisaks hoolduskoristusele tellida eritöid, mille tegemiseks läheb sageli tarvis spetsiaalseid masinaid ja mis on sellepärast mõnevõrra kallimad. ?Näiteks akende ja vaipade pesu, põrandate süvapesu ja kaitsekihiga katmine, fassaadide puhastamine, saunade ja basseinide suurpuhastus,? nimetas Sups eritöid. Kuid võimalike teenuste loetelu ulatub nõude- ja pesupesemise ning triikimiseni.

OÜ Sunpak juhataja Andre Tühase sõnul jäävad kodukoristuse hinnad olenevalt ruumide suurusest ja koristuse sagedusest 1500?3000 krooni piiridesse. Lisaks võib hind kõikuda sõltuvalt elanike arvust, koduloomade olemasolust, koristamise ajast, puhastatavatest materjalidest ja kasutatavaist puhastusvahendeist.

?Näiteks võib piirkonnas, kus vesi sisaldab palju rauda ja lupja, sauna puhastamise hind erineda oluliselt samaväärse sauna puhastamisest puhta veega piirkonnas. Tugeva rooste ja sette puhastamiseks kulub palju rohkem puhastusvahendeid ja tööaega,? ütles OÜ Kyyrix konsultant Pilvi Sups.

Üldiselt jääb tema sõnul koristaja tunnihind vahemikku 70?90 krooni, aknapesu hinnad algavad viiest kroonist ruutmeetri eest, pehme mööbli pesu alates 350 kroonist. 350 krooni on ühtlasi minimaalne summa väljasõidu puhul.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing